Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Налоговый кодекс Украины (относительно внедрения прогрессивной системы налогообложения и налога на роскошь)

Комментарий к проекту закона Украины от 15.03.2012 № 10197
Дата рассмотрения: 15.03.2012 Карта проходжения проекта

КОМЕНТАР

Проект Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо запровадження прогресивної системи оподаткування та податку на розкіш)" від 15 березня 2012 року за N 10197, внесений народними депутатами України Симоненком П. М., Кілінкаровим С. П. та іншими (перше читання)

Сутність

Згідно проекту до загальнодержавних податків відноситиметься податок на розкіш (зміни до статті 9 Податкового кодексу України (надалі - Кодекс).

Передбачено, що за ставкою 25 % справлятиметься податок на прибуток підприємств для платників податку з високою рентабельністю ведення господарської діяльності (платники, у яких за наслідками попереднього звітного року рівень прибутку склав понад 25 % оборотних активів). До юридичних осіб резидентів, у статутному капіталі яких частка держави складає не менше 51 %, що здійснюють господарську діяльність у стратегічно важливих сферах економіки України з тривалим терміном окупності інвестицій, за умови, що така господарська діяльність супроводжується впровадженням інноваційних технологій, застосовуватиметься понижуючий коефіцієнт ставки на прибуток підприємств - 0,5. Перелік стратегічно важливих сфер економіки України з тривалим терміном окупності інвестицій затверджуватиметься постановою Кабінету Міністрів України (зміни до статті 151 Кодексу).

Базову ставку податку на доходи фізичних осіб пропонується встановити на рівні 13 % (зараз - 15 %). Крім того, відповідно до законопроекту (зміни до статті 167 Кодексу) у разі якщо загальна сума отриманих платником податку на доходи фізичних осіб у звітному податковому місяці доходів у 2 і більше рази перевищує розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року, ставка податку становитиме 15 %. У разі якщо загальна сума отриманих платником податку у звітному податковому місяці доходів перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року, ставка податку на доходи фізичних осіб становитиме 17 % суми перевищення з урахуванням податку, сплаченого за ставкою 15 %. У разі якщо загальна сума отриманих платником податку у звітному податковому місяці доходів перевищує п'ятнадцятикратний розмір мінімальної заробітної плати, становитиме 20 % суми перевищення з урахуванням податку, сплаченого за ставками 15 % та 17 %. У разі якщо загальна сума отриманих платником податку у звітному податковому місяці доходів перевищує тридцятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року, ставка податку становитиме 30 % суми перевищення з урахуванням податку, сплаченого за ставками 15 %, 17 % та 20 %.

У сім'ях де виховуються двоє і більше дітей один з батьків, за власним вибором при поданні річної декларації про доходи, матиме право скористатися понижуючим коефіцієнтом до ставок податку на доходи фізичних осіб. Понижуючий коефіцієнт складатиме 0,5 та застосовуватиметься до доходів фізичної особи резидента починаючи з місяця наступного за місяцем, в якому подавалася декларація. Зазначені положення застосовуються виключно до сімей, в яких доходи обох батьків оподатковуються за ставкою податку 13 %.

Ставка податку на доходи фізичних осіб у розмірі 5 % застосовуватиметься у подвійному розмірі якщо розмір доходів, передбачених в пункті 167.2 статті 167 Кодексу, у двісті і більше разів перевищує розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року ставка податку.

Шляхом внесення змін до статті 193 Кодексу пропонується встановити ставки податку на додану вартість у розмірі 17 %, 0 %, 8 %, 12 %, 23 % та 25 % (зараз - лише 17 % та 0 %).

Неполный текст документа!
ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете получить в рамках акции и БЕСПЛАТНОГО доступа на 72 часа к информационно-правовым системам ЛІГА:ЗАКОН
Сэкономь 30% при покупке продуктов от ЛІГА:ЗАКОН
Полный доступ на 72 часа
Попробовать бесплатно
Купить
Опрос