Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты (относительно упорядочения деятельности Конституционного Суда Украины в целях гарантирования верховенства Конституции Украины и защиты прав и свобод граждан)

Комментарий к проекту закона Украины от 10.01.2012 № 9670
Дата рассмотрения: 10.01.2012 Карта проходжения проекта

КОМЕНТАР

Проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів" (щодо впорядкування діяльності Конституційного Суду України з метою гарантування верховенства Конституції України та захисту прав і свобод громадян)" від 10 січня 2012 року за N 9670, внесений народним депутатом України А. Яценюком (перше читання)

Сутність

Змінами до частини 2 статті 7 Закону України "Про Конституційний Суд України" передбачено, що пропозиції щодо кандидатур на посади суддів Конституційного Суду України вносить Голова Верховної Ради України, а також може вносити не менш як 45 (зараз - 1/4) народних депутатів України від конституційного складу Верховної Ради України.

Пленарне засідання Конституційного Суду України є повноважним, якщо на ньому присутні не менше 15 (зараз - 12) суддів Конституційного Суду України. Рішення Конституційного Суду України приймаються та його висновки даються на пленарному засіданні, якщо за них проголосувало не менше 13 (зараз - 10) суддів Конституційного Суду України (зміни до частин 3 та 4 статті 51 Закону України "Про Конституційний Суд України").

Статтю 216 Регламенту Верховної Ради України (Закон України N 1861-VI від 10 лютого 2010 року) законопроект доповнює новою частиною, згідно якої питання про звільнення з посад суддів Конституційного Суду України може ініціювати Голова Верховної Ради України або не менш як 45 народних депутатів України від конституційного складу Верховної Ради України.

Згідно змін до Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи" обмеження пенсії (щомісячного довічного грошового утримання) максимальним розміром, встановленим Законом України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи", не поширюється на пенсіонерів, яким пенсія (щомісячне довічне грошове утримання) призначена до набрання чинності Законом України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи", окрім суддів Конституційного Суду України, яким пенсія (щомісячне довічне грошове утримання) призначена відповідно до законів України "Про статус суддів" та "Про судоустрій і статус суддів".

Неполный текст документа!
ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете получить в рамках акции и БЕСПЛАТНОГО доступа на 72 часа к информационно-правовым системам ЛІГА:ЗАКОН
Сэкономь 30% при покупке продуктов от ЛІГА:ЗАКОН
Полный доступ на 72 часа
Попробовать бесплатно
Купить
Опрос