Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины относительно Гарантийного фонда выполнения обязательств по складским документам на зерно

Комментарий к проекту закона Украины от 19.12.2011 № 9611
Дата рассмотрения: 15.10.2012 Карта проходжения проекта

КОМЕНТАР

Проект Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо Гарантійного фонду виконання зобов'язань за складськими документами на зерно" від 19 грудня 2011 року за N 9611, внесений народним депутатом України С. Терещуком (друге читання)

Історія питання

Закон України "Про зерно та ринок зерна в Україні" (надалі - Закон) визначає державну політику щодо розвитку ринку зерна як пріоритетного сектору економіки агропромислового комплексу України. Закон спрямований на створення правових, економічних та організаційних умов конкурентоспроможного виробництва і формування ринку зерна для забезпечення внутрішніх потреб держави у продовольчому, насіннєвому та фуражному зерні, нарощування його експортного потенціалу.

У першому читанні законопроект був прийнятий 6 вересня 2012 року.

Сутність

Проектом змінами до статті 1 Закону пропонується надати визначення термінам "неспроможність зернового складу", "Гарантійний фонд виконання зобов'язань за складськими документами на зерно", "власник зернового складу", "система гарантування виконання зобов'язань за складськими документами на зерно". Також встановлено, що зерновий склад - це суб'єкт підприємництва, що є власником зерносховища і надає фізичним та юридичним особам послуги із зберігання зерна з видачею складських документів на зерно та в передбаченому законом порядку отримав право на здійснення такої діяльності шляхом участі в Гарантійному фонді виконання зобов'язань за складськими документами на зерно та одержання сертифіката на відповідність послуг із зберігання зерна та продуктів його переробки.

Змінами до статті 5 Закону Гарантійний фонд виконання зобов'язань за складськими документами на зерно (надалі - Фонд) віднесено до суб'єктів ринку зерна.

Законопроект доповнює Закон новою статтею 33-1, згідно якої систему гарантування виконання зобов'язань за складськими документами на зерно формує діяльність суб'єктів ринку зерна з організації і здійснення належного виконання зобов'язань зерновими складами перед власниками зерна, збереження стабільності ринку послуг із зберігання зерна та із захисту прав і законних інтересів володільців складських документів на зерно. Фонд здійснює свою діяльність відповідно до законодавства України. Головним елементом системи гарантування виконання зобов'язань за складськими документами на зерно є діяльність Фонду, який у порядку, передбаченому Законом, координує діяльність зернових складів - учасників Фонду. Ефективність системи гарантування виконання зобов'язань за складськими документами на зерно досягається за рахунок обов'язкової участі зернових складів у Фонді в порядку, передбаченому Законом. Фонд несе субсидіарну відповідальність за зобов'язаннями зернових складів - учасників Фонду.

Опрос