Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в ст. 46 Закона Украины "О местном самоуправлении в Украине" (относительно обеспечения прозрачности работы местных советов)

Комментарий к проекту закона Украины от 16.12.2011 № 9599
Дата рассмотрения: 15.12.2011 Карта проходжения проекта

КОМЕНТАР

Проект Закону України "Про внесення змін до ст. 46 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" (щодо забезпечення прозорості роботи місцевих рад)" від 15 грудня 2011 року за N 9599, внесений народним депутатом України А. Грищенком (перше читання)

Історія питання

Закон України "Про місцеве самоврядування в Україні" відповідно до Конституції України визначає систему та гарантії місцевого самоврядування в Україні, засади організації та діяльності, правового статусу і відповідальності органів та посадових осіб місцевого самоврядування.

Порядок проведення сесій місцевих рад встановлено статтею 46 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні".

Відповідно до частини 16 статті 46 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" сесії ради проводяться гласно; у разі необхідності рада може прийняти рішення про проведення закритого пленарного засідання.

Сутність

Законопроектом пропонується частину 16 статті 46 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" викласти у новій редакції, згідно якої засідання місцевих рад є відкритими і гласними. Проведення закритих засідань місцевих рад не допускається за жодних обставин, крім випадків розгляду питань, інформація з яких становить державну таємницю або таємницю слідства (на час розгляду відповідних питань). При розгляді питань, інформація з яких становить державну таємницю або таємницю слідства, забороняється розгляд місцевою радою будь-яких інших питань, інформація з яких такої таємниці не становить. Депутати місцевих рад, представники засобів масової інформації та громадяни мають право вільно та безперешкодно бути присутніми на засіданнях місцевих рад, зокрема безпосередньо в приміщенні, де проводяться такі засідання, проводити аудіо- та відеозапис засідань місцевих рад та оприлюднювати отриману інформацію, крім випадків розгляду питань, інформація з яких становить державну таємницю або таємницю слідства. Право будь-кого бути присутнім на засіданні місцевої ради при розгляді відкритих питань є невідчужуваним і не вимагає отримання будь-яких дозволів чи акредитації. Забороняється будь-яке перешкоджання реалізації особою права на присутність на засіданнях місцевих рад, проведення аудіо- та відеозапису таких засідань, а також оприлюднення отриманої інформації (стосовно відкритих питань).

Позитив

Законопроект спрямований на:

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос