Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Кодекс законов о труде Украины (относительно особенностей регулирования труда женщин и лиц, на которых возложены обязанности по уходу и воспитанию детей)

Комментарий к проекту закона Украины от 29.11.2011 № 9513
Дата рассмотрения: 29.11.2011 Карта проходжения проекта

КОМЕНТАР

Проект Закону України "Про внесення змін до Кодексу законів про працю України (щодо особливостей регулювання праці жінок та осіб, на яких покладено обов'язки по догляду та вихованню дітей)" від 29 листопада 2011 року за N 9513, внесений народним депутатом України Шемчуком В. В. (перше читання)

Сутність

Шляхом внесення змін до статті 176 Кодексу законів про працю України пропонується встановити, що не допускається залучення до робіт у нічний час, до надурочних робіт і робіт у вихідні дні і направлення у відрядження вагітних жінок і жінок, що мають дитину (зараз - дітей) віком до 3-х років.

Статтю 177 Кодексу законів про працю України пропонується викласти в новій редакції, згідно якої жінки, що мають дитину віком від 3-х до 14-ти років або дитину-інваліда, а також жінки, які самостійно або спільно з іншим батьком-вихователем виховують дітей у дитячому будинку сімейного типу, не можуть залучатись до нічних, надурочних робіт, робіт у вихідні дні або направлятись у відрядження без їх згоди.

Жінки, які мають дитину віком до 3-х років або двох і більше малолітніх дітей, у разі неможливості виконання попередньої роботи переводитимуться на іншу роботу із збереженням середнього заробітку за попередньою роботою до досягнення дитиною віку 3-х років, у сім'ях з двома дітьми - досягнення хоча б однією дитиною віку 14-ти років, а у багатодітних сім'ях - до часу, коли тільки одна найменша дитина досягла віку 3-х років, але не досягла віку 14-ти років (зміни до статті 178 Кодексу законів про працю України).

Статтю 184 Кодексу законів про працю України передбачається викласти в новій редакції, згідно якої заборонятиметься відмовляти жінкам у прийнятті на роботу і знижувати їм заробітну плату з мотивів, пов'язаних з вагітністю або наявністю дитини віком до 3-х років, або з наявністю двох і більше малолітніх дітей, або з наявністю дитини-інваліда. Звільнення жінок, які мають дитину віком до 3-х років (до 6-ти років - частина 6 статті 179 Кодексу законів про працю України), двох і більше малолітніх дітей, дитину-інваліда, одиноких матерів при наявності дитини віком до 14-ти років, з ініціативи власника або уповноваженого ним органу не допускатиметься, крім випадків повної ліквідації підприємства, установи, організації, коли допускається звільнення з обов'язковим працевлаштуванням. Обов'язкове працевлаштування зазначених жінок здійснюватиметься також у випадках їх звільнення після закінчення строкового трудового договору. На період працевлаштування за ними зберігатиметься середня заробітна плата, але не більше 3-х місяців з дня закінчення строкового трудового договору. Дія вищезазначених положень проекту розповсюджуватиметься і на осіб, які самостійно чи спільно з іншим батьком-вихователем виховують дітей у дитячому будинку сімейного типу.

Опрос