Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О ценных бумагах и фондовом рынке" относительно эмиссии облигаций международных финансовых организаций

Комментарий к проекту закона Украины от 17.11.2011 № 9470
Дата рассмотрения: 16.11.2011 Карта проходжения проекта

КОМЕНТАР

Проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок" щодо емісії облігацій міжнародних фінансових організацій" від 16 листопада 2011 року за N 9470, внесений Кабінетом Міністрів України (перше читання)

Сутність

Шляхом внесення змін до статей 1 та 2 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок" (надалі - Закон) пропонується визначити такий термін, як "міжнародна фінансова організація", а також уточнити визначення терміна "емітент".

Згідно проекту до емісійних цінних паперів, які в Україні можуть бути в цивільному обороті, також належатимуть облігації міжнародних фінансових організацій.

Закон пропонується доповнити новою статтею 8-2, згідно якої міжнародні фінансові організації можуть здійснювати в порядку, встановленому Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку, емісію відсоткових або дисконтних облігацій виключно шляхом публічного розміщення на українських фондових біржах. Облігації міжнародних фінансових організацій вважатимуться іменними. Депозитарій (зберігач), який обслуговує емісію облігацій міжнародних фінансових організацій, повинен бути резидентом.

Кабінет Міністрів України за погодженням з Національним банком України надаватиме дозвіл на здійснення міжнародною фінансовою організацією емісії облігацій та встановлює граничні обсяги суми випуску таких облігацій. Кабінет Міністрів України за погодженням з Національним банком України встановлюватиме максимальний розмір сукупної вартості кредиту/позики (з урахуванням процентної ставки, комісій та зборів), за якими може здійснюватися кредитування. Особливості емісії та обігу облігацій міжнародних фінансових організацій, у тому числі перелік документів, що подаються для реєстрації випуску таких облігацій, та вимоги до їх оформлення, визначатимуться Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку.

Опрос