Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О требованиях к предметам и материалам, контактирующим с пищевыми продуктами

Комментарий к проекту закона Украины от 11.11.2011 № 9450
Дата рассмотрения: 11.11.2011 Карта проходжения проекта

КОМЕНТАР

Проект Закону України "Про вимоги до предметів та матеріалів, що контактують з харчовими продуктами" від 11 листопада 2011 року за N 9450, внесений Кабінетом Міністрів України (перше читання)

Сутність

Стаття 1 Закону надає визначення термінам, які в ньому застосовуються. Так, наприклад, предмети та матеріали, що контактують з харчовими продуктами (надалі - предмети та матеріали) - це предмети та матеріали, у тому числі активні та інтелектуальні предмети та матеріали, які можуть впливати на безпечність та інші характеристики харчових продуктів. Активні предмети та матеріали - це предмети та матеріали, що призначені для продовження строку зберігання упакованих харчових продуктів та/або для збереження чи покращення їх стану і містять компоненти, що виділяють речовини в харчові продукти або середовище, що їх оточує, чи поглинають речовини із зазначених продуктів та середовища. Інтелектуальні предмети та матеріали - це предмети та матеріали, що проводять моніторинг стану упакованих харчових продуктів або середовища, що оточує такий продукт.

Відповідно до статті 2 законопроекту дія Закону України "Про вимоги до предметів та матеріалів, що контактують з харчовими продуктами" поширюватиметься на предмети та матеріали, що перебувають в обігу і в готовому вигляді:

- призначені для контакту з харчовими продуктами, або

- вже контактують з харчовими продуктами і були призначені для цієї мети, або

- можуть контактувати з харчовими продуктами або переносити компоненти на харчові продукти за звичайних або інших імовірних умов використання, або

- контактують з водою питною.

Дію Закону України "Про вимоги до предметів та матеріалів, що контактують з харчовими продуктами" пропонується не поширювати на:

Опрос