Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Земельный кодекс Украины и другие законодательные акты Украины относительно проведения работ по землеустройству, связанных с установлением и изменением границ административно-территориальных единиц

Комментарий к проекту закона Украины от 03.11.2011 № 9408
Дата рассмотрения: 03.11.2011 Карта проходжения проекта

КОМЕНТАР

Проект Закону України "Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів України щодо проведення робіт із землеустрою, пов'язаних із встановленням і зміною меж адміністративно-територіальних одиниць" від 3 листопада 2011 року за N 9408, внесений народними депутатами України В. Бевзенком, С. Терещуком та Є. Сігалом (перше читання)

Сутність

Відповідно до нової редакції частини 2 статті 173 Земельного кодексу України межі району, села, селища, міста, району у місті встановлюються і змінюються за проектами землеустрою щодо встановлення (зміни) меж адміністративно-територіальних одиниць. Встановлення і зміна меж району здійснюється на підставі схем землеустрою і техніко-економічного обґрунтування використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць. Зміна меж населених пунктів, здійснюється на підставі генеральних планів населених пунктів. Проект землеустрою щодо зміни меж населеного пункту може також передбачати пов'язані із цим зміни меж інших суміжних адміністративних одиниць (зараз - межі району, села, селища, міста, району у місті встановлюються і змінюються за проектами землеустрою, які розробляються відповідно до техніко-економічного обґрунтування їх розвитку, генеральних планів населених пунктів).

Рішення про встановлення і зміну меж сіл, селищ, які входять до складу території району, приймаються районною радою за поданням відповідних сільських, селищних рад. Рішення про встановлення і зміну меж сіл, селищ, які не входять до складу території району, приймаються Верховною Радою Автономної Республіки Крим, обласними, Київською та Севастопольською міською радами за поданням відповідних сільських, селищних рад (нова редакція частини 2 статті 174 Земельного кодексу України).

Земельний кодекс України проектом пропонується доповнити новою статтею 176-1, яка передбачає особливості узгодження питань, пов'язаних із погодженням проектів землеустрою щодо встановлення (зміни) меж адміністративно-територіальних одиниць.

Проектом також передбачено внести відповідні зміни до законів України "Про землеустрій" та "Про державну експертизу землевпорядної документації".

Опрос