Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 11 Закона Украины "Об общем среднем образовании" (относительно недопущения закрытия общеобразовательных учебных заведений с государственным языком обучения (украиноязычных школ) на территории Украины)

Комментарий к проекту закона Украины от 01.09.2011 № 9062-1
Дата рассмотрения: 31.08.2011 Карта проходжения проекта

КОМЕНТАР

Проект Закону України "Про внесення змін до статті 11 Закону України "Про загальну середню освіту" (щодо недопущення закриття загальноосвітніх навчальних закладів з державною мовою навчання (україномовних шкіл) на території України)" від 31 серпня 2011 року за N 9062-1, внесений народним депутатом України А. Яценюком (перше читання)

Історія питання

Відповідно до статті 53 Конституції України кожен має право на освіту. Повна загальна середня освіта є обов'язковою. Держава забезпечує доступність і безоплатність дошкільної, повної загальної середньої, професійно-технічної, вищої освіти в державних і комунальних навчальних закладах; розвиток дошкільної, повної загальної середньої, позашкільної, професійно-технічної, вищої і післядипломної освіти, різних форм навчання; надання державних стипендій та пільг учням і студентам.

Закон України "Про загальну середню освіту" від 13 травня 1999 року (надалі - Закон) визначає правові, організаційні та фінансові засади функціонування і розвитку системи загальної середньої освіти, що сприяє вільному розвитку людської особистості, формує цінності правового демократичного суспільства в Україні.

Стаття 11 Закону встановлює порядок створення, реорганізації та ліквідації загальноосвітнього навчального закладу. Згідно частини 6 статті 11 Закону реорганізація і ліквідація загальноосвітніх навчальних закладів проводяться у порядку, встановленому законодавством України. Реорганізація і ліквідація загальноосвітніх навчальних закладів у сільській місцевості, заснованих на комунальній формі власності, допускаються лише за згодою територіальних громад.

На розгляді парламенту знаходиться альтернативний законопроект N 9062 від 18 серпня 2011 року, внесений народним депутатом України М. Томенком.

Сутність

Законопроектом пропонується частину 6 статті 11 Закону доповнити новим положенням, згідно якого реорганізація і ліквідація (закриття) державних та комунальних загальноосвітніх навчальних закладів з державною мовою навчання (україномовних шкіл) забороняється.

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос