Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О прожиточном минимуме" (относительно принципов формирования и порядка установления потребительской корзины и прожиточного минимума)

Комментарий к проекту закона Украины от 21.07.2011 № 9016-1
Дата рассмотрения: 21.07.2011 Карта проходжения проекта

КОМЕНТАР

Проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про прожитковий мінімум" (щодо принципів формування та порядку встановлення споживчого кошику та прожиткового мінімуму)" від 21 липня 2011 року за N 9016-1, внесений народним депутатом України Павловським А. М. (перше читання)

Історія питання

Закон України "Про прожитковий мінімум" від 15 липня 1999 року дає визначення прожитковому мінімуму, закладає правову основу для його встановлення, затвердження та врахування при реалізації державою конституційної гарантії громадян на достатній життєвий рівень.

В статті 3 Закону України "Про прожитковий мінімум" встановлені принципи формування наборів продуктів харчування, непродовольчих товарів і послуг. Зокрема, в частині 1 статті 3 Закону України "Про прожитковий мінімум" передбачено, що набір продуктів харчування та набір непродовольчих товарів визначаються в натуральних показниках, набір послуг - у нормативах споживання не рідше одного разу на п'ять років.

Порядок встановлення та затвердження прожиткового мінімуму визначено в статті 4 Закону України "Про прожитковий мінімум". Зокрема, передбачено, що прожитковий мінімум на одну особу, а також окремо для тих, хто відноситься до основних соціальних і демографічних груп населення, щороку затверджується Верховною Радою України в законі про Державний бюджет України на відповідний рік.

На розгляді Верховної Ради України знаходиться альтернативний законопроект N 9016 від 18 липня 2011 року, внесений народним депутатом України Королевською Н. Ю.

Сутність

Опрос