Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О рекламе" (относительно уточнения сферы применения Закона, усовершенствования отдельных положений в части терминологии и общих требований к рекламе, детализации порядка ее распространения определенными рекламными средствами, конкретизации некоторых положений относительно особенностей рекламирования отдельных видов товара, уточнения обязанностей органов государственной власти, на которые возложен контроль за соблюдением законодательства о рекламе)

Комментарий к проекту закона Украины от 26.05.2011 № 8569
Дата рассмотрения: 18.05.2011 Карта проходжения проекта

КОМЕНТАР

Проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про рекламу" (щодо уточнення сфери застосування Закону, удосконалення окремих положень в частині термінології та загальних вимог до реклами, деталізації порядку її розповсюдження певними рекламними засобами, конкретизації деяких положень щодо особливостей рекламування окремих видів товару, уточнення обов'язків органів державної влади, на які покладено контроль за дотриманням законодавства про рекламу)" від 18 травня 2011 року за N 8569, внесений народними депутатами України Кондратюк О. К., Баграєвим М. Г., Павленком С. Г. та іншими (перше читання)

Історія питання

Закон України "Про рекламу" від 3 липня 1996 року (надалі - Закон) визначає засади рекламної діяльності в Україні, регулює відносини, що виникають у процесі виробництва, розповсюдження та споживання реклами.

Сутність

Проектом пропонується не поширювати дію Закону на згадування про особу чи товар, які органічно інтегровані та є частиною твору літератури, мистецтва, науки і не слугують рекламним цілям (зміни до статті 2 Закону).

Згідно проекту заборонятиметься розповсюджувати рекламу дитячого харчування без зазначення інформації про вік дитини, з якого дозволяється споживання цього продукту, а у випадках рекламування дитячого харчування, призначеного для дітей грудного віку, без зазначення інформації про необхідність попередньої (перед початком споживання) консультації лікаря (зміни до частини 1 статті 8 Закону).

Передбачається внесення змін до статті 16 Закону, якими уточнюються порядок та умови розміщення зовнішньої реклами.

Заборонятиметься розміщення реклами на обкладинках та/або внутрішніх сторінках шкільних зошитів, щоденників, підручників та посібників, які призначені для використання у загальноосвітніх навчальних закладах (зміни до статті 20 Закону).

Згідно проекту реклама лікарських засобів, медичної техніки, методів профілактики, діагностики, лікування і реабілітації повинна також містити рекомендацію щодо обов'язкового ознайомлення з інструкцією до застосування, що додається до лікарських засобів та інформацією про наявність протипоказань до застосування лікарського засобу (зміни до статті 21 Закону).

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос