Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Бюджетный кодекс Украины относительно отмены механизма обязательной передачи части средств местного бюджета в государственный бюджет в случае, если расчетный объем некоторых доходов местного бюджета превышает расчетный объем его расходов

Комментарий к проекту закона Украины от 12.05.2011 № 8482
Дата рассмотрения: 26.04.2011 Карта проходжения проекта

КОМЕНТАР

Проект Закону України "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо скасування механізму обов'язкової передачі частини коштів місцевого бюджету до державного бюджету у випадку, якщо розрахунковий обсяг деяких доходів місцевого бюджету перевищує розрахунковий обсяг його видатків" від 26 квітня 2011 року за N 8482, внесений народним депутатом України Ветвицьким Д. О. (перше читання)

Сутність

Законопроектом пропонується із пункту 3 частини 1 статті 96 Бюджетного кодексу України виключити положення, яким передбачається передача коштів із місцевих бюджетів до державного бюджету.

Із Бюджетного кодексу України також пропонується виключити статтю 100, якою визначаються умови передачі до державного бюджету коштів з бюджету Автономної Республіки Крим, обласних і районних бюджетів, міських (міст Києва та Севастополя, міст республіканського Автономної Республіки Крим та обласного значення) бюджетів, інших бюджетів місцевого самоврядування, для яких у державному бюджеті визначаються міжбюджетні трансферти. У зв'язку із цим відповідні положення також пропонується виключити із статті 108 Бюджетного кодексу України.

Частину 3 статті 108 Бюджетного кодексу України передбачається викласти в новій редакції. Відповідно до цієї нової редакції перерахування коштів до міських і районних бюджетів з відповідних місцевих бюджетів здійснюватиметься органами Державного казначейства України за рахунок фактичних надходжень кошика доходів відповідних місцевих бюджетів згідно з нормативами щоденних відрахувань, визначених рішенням міської чи районної ради про місцевий бюджет. Обсяг перерахування зазначених коштів за нормативами щоденних відрахувань наростаючим підсумком з початку року не може перевищувати однієї дванадцятої річної суми, визначеної рішенням міської чи районної ради про місцевий бюджет, помноженої на кількість місяців у звітному періоді.

У законопроекті передбачено, що у разі його прийняття як закону, останній набиратиме чинності з 1 січня 2012 року.

Позитив

Опрос