Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О туризме" относительно обязательности установления категорий объектам туристической инфраструктуры

Комментарий к проекту закона Украины от 25.10.2010 № 7293
Дата рассмотрения: 25.10.2010 Карта проходжения проекта

КОМЕНТАР

Проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про туризм" щодо обов'язковості встановлення категорій об'єктам туристичної інфраструктури" від 25 жовтня 2010 року за N 7293, внесений народними депутатами України Зацом О. В. та Прасоловим І. М. (перше читання)

Історія питання

Закон України "Про туризм" від 15 вересня 1995 року визначає загальні правові, організаційні та соціально-економічні засади реалізації державної політики України в галузі туризму та спрямований на забезпечення закріплених Конституцією України прав громадян на відпочинок, свободу пересування, охорону здоров'я, на безпечне для життя і здоров'я довкілля, задоволення духовних потреб та інших прав при здійсненні туристичних подорожей.

Сутність

Законопроектом пропонується виключити із Закону України "Про туризм" статтю 18, якою визначаються правові засади та особливості здійснення сертифікації і стандартизації у сфері туристичної діяльності.

Відповідно до змін, які передбачається внести до статті 19 Закону України "Про туризм", встановлення об'єктам туристичної інфраструктури (готелям, іншим об'єктам, призначеним для надання послуг з розміщення, закладам харчування, курортним закладам тощо) відповідної категорії вважатиметься обов'язковим (зараз - таке встановлення здійснюється за заявою власника об'єкта туристичної інфраструктури).

Згідно проекту заборонятиметься надання послуг з розміщення об'єкта туристичної інфраструктури без наявності свідоцтва про встановлення такому об'єкту відповідної категорії.

В законопроекті передбачено, що у разі його прийняття як закону, останній набиратиме чинності з дня його опублікування.

Опрос