Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О выборах депутатов Верховной Рады Автономной Республики Крым, местных советов и сельских, поселковых, городских голов

Комментарий к проекту закона Украины от 29.06.2010 № 6601
Дата рассмотрения: 29.06.2010 Карта проходжения проекта

КОМЕНТАР

Проект Закону України "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів" від 29 червня 2010 року за N 6601, внесений народним депутатом України Єфремовим О. С. (перше читання)

Сутність

В розділі I законопроекту визначаються основні правові засади проведення місцевих виборів в Україні.

Передбачено, що вибори депутатів сільських, селищних рад проводитимуться за мажоритарною системою відносної більшості в одномандатних виборчих округах, на які поділяється територія відповідно села (кількох сіл, жителі яких добровільно об'єдналися у сільську громаду), селища. Вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських, районних у містах рад проводитимуться за змішаною (мажоритарно-пропорційною) системою, за якою:

- половина від кількості депутатів (загального складу) відповідної ради обиратиметься за виборчими списками кандидатів у депутати від місцевих організацій політичних партій у багатомандатному виборчому окрузі, межі якого збігаються з межами відповідно Автономної Республіки Крим, області, району, міста, району в місті;

- половина від кількості депутатів (загального складу) відповідної ради обиратиметься за мажоритарною системою відносної більшості в одномандатних виборчих округах (надалі - одномандатні мажоритарні виборчі округи), на які поділяється територія відповідно Автономної Республіки Крим, області, району, міста, району в місті.

Вибори сільських, селищних, міських голів проводитимуться за мажоритарною системою відносної більшості в єдиному одномандатному виборчому окрузі, межі якого збігаються з межами відповідно села (кількох сіл, жителі яких добровільно об'єдналися у сільську громаду), селища, міста.

Законопроектом пропонується значно скоротити строки призначення, проведення та встановлення підсумків місцевих виборів. Так, зокрема, передбачено, що чергові, позачергові місцеві вибори призначатимуться не пізніше ніж за 60 (зараз - відповідно 100 та 70) днів до дня виборів, а виборчий процес розпочинатиметься за 50 (зараз - відповідно 90 та 60) днів до дня чергових, позачергових місцевих виборів.

Відповідно до статті 16 законопроекту загальний склад (кількість депутатів) сільської, селищної, міської, районної у місті, районної, обласної ради має становити при чисельності:

Неполный текст документа!
ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете получить в рамках акции и БЕСПЛАТНОГО доступа на 72 часа к информационно-правовым системам ЛІГА:ЗАКОН
Сэкономь 30% при покупке продуктов от ЛІГА:ЗАКОН
Полный доступ на 72 часа
Попробовать бесплатно
Купить
Опрос