Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в законодательные акты по вопросам общего среднего и дошкольного образования (относительно организации учебно-воспитательного процесса)

Комментарий к проекту закона Украины от 14.06.2010 № 6518
Дата рассмотрения: 14.06.2010 Карта проходжения проекта

КОМЕНТАР

Проект Закону України "Про внесення змін до законодавчих актів з питань загальної середньої та дошкільної освіти (щодо організації навчально-виховного процесу)" від 14 червня 2010 року за N 6518, внесений народними депутатами України Мартинюком А. І., Зарубінським О. О. та іншими (перше читання)

Сутність

Законопроектом пропонується внести зміни до частини 2 статті 3 Закону України "Про дошкільну освіту", згідно яких держава забезпечуватиме також обов'язкову дошкільну освіту дітей старшого дошкільного віку.

Передбачено, що дитина може здобувати дошкільну освіту за бажанням батьків або осіб, які їх замінюють, у сім'ї лише до досягнення дитиною п'ятирічного віку (зміни до частини 5 статті 9 Закону України "Про дошкільну освіту").

В новій редакції пропонується викласти частину 1 статті 9 Закону України "Про загальну середню освіту". Згідно цієї нової редакції відповідно до освітнього рівня, який забезпечується загальноосвітнім навчальним закладом (I ступінь - початкова школа, що забезпечує початкову загальну освіту, II ступінь - основна школа, що забезпечує базову загальну середню освіту, III ступінь - старша школа, що забезпечує повну загальну середню освіту, як правило, з профільним спрямуванням навчання) та особливостей учнівського контингенту, існуватимуть різні їх типи. При цьому, школи кожного з трьох ступенів можуть функціонувати разом або самостійно.

Опрос