Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины по вопросам налогообложения

Комментарий к проекту закона Украины от 14.06.2010 № 6517
Дата рассмотрения: 14.06.2010 Карта проходжения проекта

КОМЕНТАР

Проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань оподаткування" від 14 червня 2010 року за N 6517, внесений Президентом України (перше читання)

Сутність

Законопроектом передбачається виключити із статті 10 та 11 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" і статті 35 Закону України "Про оплату праці" положення, відповідно до яких при отриманні органом податкової міліції інформації про ухилення платника податку або найманої особи від оподаткування при нарахуванні (виплаті, отриманні) заробітної плати, інших виплат та відшкодувань, які підлягають оподаткуванню, у тому числі у вигляді додаткових благ, збору до Пенсійного фонду України та внесків до фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування, у тому числі внаслідок неукладення такою особою трудових договорів з найманою особою згідно із Кодексом законів про працю України, провадження особою господарської діяльності без державної реєстрації, а також пасивних доходів, керівник відповідного податкового органу має право прийняти рішення про проведення позачергової податкової перевірки такого платника без його попереднього попередження. Також пропонується виключити із статті 11 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" положення, згідно якого органи державної податкової служби наділені правом здійснювати контроль за додержанням суб'єктами господарювання незалежно від форми власності законодавства про працю.

Згідно змін, які пропонується внести до статті 111 Закону України "Про державну податкову службу в Україні", тривалість планової виїзної перевірки не повинна перевищувати 20 (зараз - 30) робочих днів, а щодо суб'єктів малого підприємництва - 10 (зараз - 20) робочих днів. Тривалість позапланової виїзної перевірки не повинна перевищувати 10 (зараз - 15) робочих днів, а щодо суб'єктів малого підприємництва - 5 (зараз - 10) робочих днів. Подовження термінів проведення планової виїзної перевірки можливе на термін не більш як 10 (зараз - 15) робочих днів, а стосовно суб'єктів малого підприємництва - 5 (зараз - 10) робочих днів. Подовження термінів проведення позапланової виїзної перевірки можливе на термін не більш як 5 (зараз - 10) робочих днів, а стосовно суб'єктів малого підприємництва - 2 робочі дні. Крім того, із статті 111 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" передбачається виключити частину 14, згідно якої проведення планової або позапланової виїзної перевірки може бути зупинено на термін не більше 30 робочих днів за рішенням керівника податкового органу, яке оформляється наказом, з подальшим її поновленням на невикористаний строк.

Відповідно до законопроекту в направленні на перевірку органом державної податкової служби та в наказі керівника податкового органу про проведення позапланової виїзної перевірки платника податків має зазначатися дата закінчення (зараз - тривалість) такої перевірки (зміни до частини 1 статті 112 Закону України "Про державну податкову службу в Україні").

Із статті 35 Закону України "Про оплату праці" пропонується виключити частину 4, згідно якої Міністерство праці України та його органи, фінансові органи, органи Державної податкової інспекції, професійні спілки та інші органи (організації), що представляють інтереси найманих працівників, Генеральний прокурор України та підпорядковані йому прокурори мають право одержувати від суб'єктів господарювання та найманих ними осіб інформацію, документи і матеріали та відвідувати місця здійснення господарської діяльності під час виконання трудової функції такими найманими особами.

Передбачено, що Верховна Рада Автономної Республіки Крим і сільські, селищні, міські ради зможуть встановлювати додаткові пільги щодо оподаткування у межах сум, що підлягають зарахуванню до їх бюджетів і не враховуються при визначенні міжбюджетних трансфертів (зміни до частини 2 статті 1 Закону України "Про систему оподаткування"). Зараз Верховна Рада Автономної Республіки Крим і сільські, селищні, міські ради можуть встановлювати додаткові пільги лише щодо оподаткування місцевими податками і зборами, земельного податку та податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів у межах сум, що надходять до їх бюджетів.

Неполный текст документа!
ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете получить в рамках акции и БЕСПЛАТНОГО доступа на 72 часа к информационно-правовым системам ЛІГА:ЗАКОН
Сэкономь 30% при покупке продуктов от ЛІГА:ЗАКОН
Полный доступ на 72 часа
Попробовать бесплатно
Купить
Опрос