Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 25 Закона Украины "Об общеобязательном государственном пенсионном страховании" (относительно защиты прав пенсионеров на справедливую оценку одного года страхового стажа)

Комментарий к проекту закона Украины от 01.06.2010 № 6460
Дата рассмотрения: 01.06.2010 Карта проходжения проекта

КОМЕНТАР

Проект Закону України "Про внесення змін до статті 25 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (щодо захисту прав пенсіонерів на справедливу оцінку одного року страхового стажу)" від 1 червня 2010 року за N 6460, внесений народним депутатом України Г. Г. Самофаловим (перше читання)

Історія питання

Закон України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 9 липня 2003 року визначає принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел, а також регулює порядок формування Накопичувального пенсійного фонду та фінансування за рахунок його коштів видатків на оплату договорів страхування довічних пенсій або одноразових виплат застрахованим особам, членам їхніх сімей та іншим особам.

Коефіцієнт страхового стажу визначається за формулою, встановленою статтею 25 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Сутність

Законопроектом передбачається внесення змін до частини 1 статті 25 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". Відповідно до цих змін за період участі тільки в солідарній системі величина оцінки одного року страхового стажу дорівнюватиме 2 % (зараз - 1,35 %), а за період участі в солідарній і накопичувальній системах пенсійного страхування - 1,2 % (зараз - 1,08 %).

Опрос