Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О Государственной программе экономического и социального развития Украины на 2010 год

Комментарий к проекту закона Украины от 14.04.2010 № 6305
Дата рассмотрения: 14.04.2010 Карта проходжения проекта

КОМЕНТАР

Проект Закону України "Про Державну програму економічного і соціального розвитку України на 2010 рік" від 14 квітня 2010 року за N 6305, внесений Кабінетом Міністрів України (перше читання)

Сутність

Законопроектом пропонується затвердити Державну програму економічного і соціального розвитку України на 2010 рік (надалі - Програма).

Сутність Програми

В Програмі вказується, що вона розроблена відповідно до положень програми Президента України В. Ф. Януковича "Україна для людей" та Угоди про створення Коаліції депутатських фракцій "Стабільність і реформи" у Верховній Раді України шостого скликання, прогнозних макропоказників економічного і соціального розвитку України на 2010 рік, Цілей Розвитку Тисячоліття - Україна. Програмою визначено термінові заходи Кабінету Міністрів України, цілі, пріоритети соціально-економічного розвитку та основні заходи щодо реалізації державної політики у 2010 році.

В частині I Програми наводиться оцінка тенденцій економічного розвитку України у 2009 році. Зокрема, вказується, що у 2009 році було допущено один з найбільших у світі спадів виробництва в промисловості та будівництві, виробництві товарів широкого вжитку для внутрішнього ринку, різко подорожчав імпортований природний газ, що призвело до значних збитків підприємств металургійної, хімічної та інших галузей економіки, також росли ціни на продовольство, падала реальна заробітна плата, знецінювалися державні соціальні гарантії, значно знизилися обсяги промислового виробництва тощо.

В Програмі вказується, що головними проблемами, які суттєво впливають на розвиток економіки у 2010 році є:

- різке погіршення стану державних фінансів;

Опрос