Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О частной детективной (розыскной) деятельности

Комментарий к проекту закона Украины от 12.04.2010 № 6288
Дата рассмотрения: 12.04.2010 Карта проходжения проекта

КОМЕНТАР

Проект Закону України "Про приватну детективну (розшукову) діяльність" від 12 квітня 2010 року за N 6288, внесений народним депутатом України В. Мойсиком (перше читання)

Сутність

Відповідно до статті 1 законопроекту приватна детективна (розшукова) діяльність є за своєю сутністю підприємницькою діяльністю. На суб'єктів приватної детективної діяльності не розповсюджується дія законів, що закріплюють правовий статус працівників правоохоронних органів. Суб'єкти приватної детективної (розшукової) діяльності не вправі здійснювати будь-які оперативно - розшукові заходи, віднесені законом до виключної компетенції оперативних підрозділів, передбачених статтею 5 Закону України "Про оперативно-розшукову діяльність".

Статтею 4 проекту суб'єктами приватної детективної (розшукової) діяльності визнаються:

- приватні детективи - громадяни України, які отримали в установленому законодавством порядку свідоцтво про право на заняття приватною детективною діяльністю;

- приватні детективні агентства (бюро, товариства, контори, фірми), об'єднання приватних детективних підприємств та їх філії, що отримали в установленому законодавством порядку дозвіл на реєстрацію та пройшли державну реєстрацію як юридичні особи.

Згідно статті 5 проекту приватним детективом визнається громадянин України, який досяг 21 року, має вищу юридичну чи спеціальну освіту, не перебуває на обліку в органах охорони здоров'я у зв'язку з психічним захворюванням, алкоголізмом чи наркоманією, не має судимості та отримав у встановленому порядку свідоцтво про право на заняття приватною детективною (розшуковою) діяльністю. Приватний детектив не може займати будь-яку посаду в органах державної влади і місцевого самоврядування, правоохоронних та судових органах (стаття 5 законопроекту). Приватний детектив має право:

Опрос