Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "Об акционерных обществах" (относительно совершенствования механизма деятельности акционерных обществ)

Комментарий к проекту закона Украины от 19.03.2010 № 6216
Дата рассмотрения: 19.03.2010 Карта проходжения проекта

КОМЕНТАР

Проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про акціонерні товариства" (щодо вдосконалення механізму діяльності акціонерних товариств)" від 19 березня 2010 року за N 6216, внесений народними депутатами України Воропаєвим Ю. М. та Мальцевим В. О. (перше читання)

Історія питання

Закон України "Про акціонерні товариства" від 17 вересня 2008 року (надалі - Закон) визначає порядок створення, діяльності, припинення, виділу акціонерних товариств, їх правовий статус, права та обов'язки акціонерів.

Сутність

Законопроектом пропонується внести зміни до статті 2 Закону, згідно яких зніматиметься вимога щодо проведення афілійованими особами спільної господарської діяльності. Крім того, контрольним пакетом акцій вважатиметься пакет із більше ніж 50 % (зараз - 50 % і більше) простих акцій товариства. Офіційним друкованим органом вважатиметься лише офіційне друковане видання Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку (зараз - також одне з офіційних друкованих видань Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України).

Із статті 7 Закону передбачається виключити положення, згідно яких статутом приватного акціонерного товариства може бути передбачено переважне право придбання товариством акцій, що продаються його акціонерами, якщо акціонери не використали своє переважне право на придбання акцій. Також виключається положення, згідно якого переважне право товариства на придбання акцій, що продаються акціонерами цього товариства, може бути реалізовано протягом 10 днів після закінчення строку дії переважного права на придбання цих акцій акціонерами товариства, якщо коротший строк не передбачено статутом товариства. При цьому пропонується встановити, що переважне право приватного акціонерного товариства на придбання акцій власної емісії, що пропонуються їх власником до відчуження третім особам, не допускатиметься.

Опрос