Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины (относительно кредитования и стимулирования иностранных инвестиций)

Комментарий к проекту закона Украины от 01.03.2010 № 6122
Дата рассмотрения: 01.03.2010 Карта проходжения проекта

КОМЕНТАР

Проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо кредитування та стимулювання іноземних інвестицій)" від 1 березня 2010 року за N 6122, внесений народними депутатами Полунєєвим Ю. В. та Клюєвим С. П. (перше читання)

Сутність

Із Прикінцевих положень Закону України "Про внесення змін до деяких законів України з метою подолання негативних наслідків фінансової кризи" пропонується виключити пункти 8 - 11, якими передбачено наступне:

- забороняється внесення резидентами - фізичними та юридичними особами будь-яких змін до договорів про залучення ними кредитів (позик, поворотної фінансової допомоги) в іноземній валюті від нерезидентів, в результаті яких скорочуються строки виконання резидентами-позичальниками зобов'язань перед нерезидентами-кредиторами за такими договорами або які передбачають їх дострокове виконання;

- Національному банку України доручено тимчасово зупинити реєстрацію змін до договорів про залучення резидентами-позичальниками кредитів, позик в іноземній валюті від нерезидентів, які стосуються скорочення строків виконання резидентами-позичальниками зобов'язань за такими договорами або їх дострокового виконання;

- забороняється дострокове виконання резидентами фізичними та юридичними особами зобов'язань перед нерезидентами-кредиторами за договорами про залучення резидентами-позичальниками кредитів, позик в іноземній валюті від нерезидентів. Така заборона розповсюджується також на договори, укладені до набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законів України з метою подолання негативних наслідків фінансової кризи";

- іноземні інвестиції у грошовій формі на території України здійснюються в національній валюті України та у порядку, визначеному Національним банком України.

У зв'язку з вищезазначеними змінами відповідні зміни також пропонується внести до пункту 1 Прикінцевих положень Закону України "Про внесення змін до деяких законів України з метою подолання негативних наслідків фінансової кризи".

Опрос