Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О Национальном антикоррупционном комитете

Комментарий к проекту закона Украины от 15.12.2009 № 5437
Дата рассмотрения: 15.12.2009 Карта проходжения проекта

КОМЕНТАР

Проект Закону України "Про Національний антикорупційний комітет" від 15 грудня 2009 року за N 5437, внесений народним депутатом України А. Яценюком (перше читання)

Сутність

Відповідно до статті 2 законопроекту Національний антикорупційний комітет здійснює попередження, виявлення, припинення та розкриття корупційних правопорушень та посадових злочинів, що скоїли вищі посадові особи, уповноважені на виконання функцій держави і органів місцевого самоврядування. Компетенція Національного антикорупційного комітету поширюється на суб'єктів, які тимчасово або постійно виконують обов'язки вищих посадових осіб, уповноважених на виконання функцій держави і органів місцевого самоврядування. Національний антикорупційний комітет є військовим формуванням, яке має спеціальний статус, що полягає у можливості складати протоколи про адміністративні правопорушення, здійснювати оперативно-розшукову діяльність та досудове слідство щодо діянь, пов'язаних з корупцією та посадовими злочинами, вчиненими вищими посадовими особами, уповноваженими на виконання функцій держави і органів місцевого самоврядування. До співробітників Національного антикорупційного комітету як військового формування належать військовослужбовці, службовці та працівники цього комітету. Положення про проходження служби співробітниками Національного антикорупційного комітету затверджується Президентом України.

Статтею 5 законопроекту передбачено, що незалежність Національного антикорупційного комітету від незаконного втручання та перешкоджання його діяльності гарантується:

- особливим порядком призначення та звільнення Голови Національного антикорупційного комітету та його заступників;

- кваліфікаційним відбором співробітників Національного антикорупційного комітету, умови якого визначаються Положенням про проходження служби співробітниками Національного антикорупційного комітету;

- особливим порядком фінансування та матеріально-технічного забезпечення Національного антикорупційного комітету, правовим, соціальним захистом та грошовим забезпеченням його співробітників відповідно до норм забезпечення, передбачених Законом України "Про прокуратуру" для системи органів прокуратури України;

Опрос