Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О выборах депутатов Верховной Рады Автономной Республики Крым, местных советов и сельских, поселковых, городских голов" (относительно возврата к мажоритарной системе выборов)

Комментарий к проекту закона Украины от 04.12.2009 № 5415
Дата рассмотрения: 04.12.2009 Карта проходжения проекта

КОМЕНТАР

Проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів" (щодо повернення до мажоритарної системи виборів)" від 4 грудня 2009 року за N 5415, внесений народними депутатами України Кириленком В. А., Мойсиком В. Р. та Гуменюком О. І. (перше читання)

Історія питання

Закон України "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів" від 6 квітня 2004 року (надалі - Закон) визначає основні засади, особливості та порядок організації і проведення виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, сільських, селищних, міських, районних у містах, районних, обласних, Київської та Севастопольської міських рад та сільських, селищних, міських голів.

Сутність

Законопроектом пропонується внести зміни до статті 2 Закону, згідно яких вибори депутатів сільських, селищних, міських, районних у містах рад проводитимуться за мажоритарною системою відносної більшості в одномандатних виборчих округах, на які поділяється вся територія відповідно села (кількох сіл, жителі яких добровільно об'єдналися у сільську громаду), селища, міста, району в місті. Зараз вибори депутатів міських та районних у містах рад проводяться за пропорційною системою: депутати обираються за виборчими списками кандидатів у депутати від організацій політичних партій, виборчих блоків організацій політичних партій у багатомандатному окрузі, межі якого збігаються з межами міста або межами району у місті.

Згідно проекту вибори депутатів районних рад проводитимуться за мажоритарною системою відносної більшості у багатомандатних виборчих округах, межі яких збігаються з межами відповідних сіл, селищ, міст районного значення, які є адміністративно-територіальними одиницями, що входять до складу цього району. Вибори депутатів обласних рад, міст Києва та Севастополя проводитимуться за мажоритарною системою відносної більшості у багатомандатних виборчих округах, межі яких збігаються відповідно з межами районів та міст обласного значення, що входять до складу цих областей, міст Києва та Севастополя згідно з існуючим адміністративно-територіальним устроєм. Вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим проводяться за мажоритарною системою відносної більшості в одномандатних виборчих округах, межі яких збігаються з межами районів та міст республіканського значення. Зараз такі вибори проводяться за пропорційною системою.

Опрос