Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Уголовно-процессуальный кодекс Украины (относительно соблюдения тайны исповеди)

Комментарий к проекту закона Украины от 10.11.2009 № 5335
Дата рассмотрения: 10.11.2009 Карта проходжения проекта

КОМЕНТАР

Проект Закону України "Про внесення змін до Кримінально-процесуального кодексу України (щодо дотримання таємниці сповіді)" від 10 листопада 2009 року за N 5335, внесений народним депутатом України Марущенком В. С. (перше читання)

Історія питання

Кримінально-процесуальний кодекс України від 28 грудня 1960 року визначає порядок провадження у кримінальних справах.

В статті 69 Кримінально-процесуального кодексу України визначаються особи, які не підлягають допиту як свідки, і особи, які мають право відмовитися давати показання як свідки.

Сутність

Законопроектом пропонується внести зміни до частини 1 статті 69 Кримінально-процесуального кодексу України. Відповідно до цих змін не можуть бути допитані як свідки, зокрема:

- адвокати та інші фахівці у галузі права, які за законом мають право на надання правової допомоги особисто чи за дорученням юридичної особи, нотаріуси, лікарі, психологи (зараз - також священнослужителі) - з приводу того, що їм довірено або стало відомо при здійсненні професійної діяльності, якщо вони у письмовій формі не звільнені від обов'язку зберігати професійну таємницю особою, що довірила їм ці відомості;

- священнослужителі - зведені в духовний сан служителі релігійних організацій з відповідними правами відправлення релігійного культу, обрядів і таїнств - з приводу відомостей, отриманих ними під час сповіді.

Опрос