Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений и дополнений в некоторые законы Украины (относительно усиления ответственности за незаконную добычу полезных ископаемых)

Комментарий к проекту закона Украины от 03.11.2009 № 5303
Дата рассмотрения: 03.11.2009 Карта проходжения проекта

КОМЕНТАР

Проект Закону України "Про внесення змін та доповнень до деяких законів України (щодо посилення відповідальності за незаконний видобуток корисних копалин)" від 3 листопада 2009 року за N 5303, внесений народними депутатами України Ландиком В. І., Єфремовим О. С. та Ілляшовим Г. О. (перше читання)

Сутність

Законопроектом пропонується викласти в новій редакції частину 6 статті 16 Кодексу України про надра. Відповідно до цієї нової редакції спеціальні дозволи на користування надрами надаватимуться:

- спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади з геологічного вивчення та забезпечення раціонального використання надр за погодженням з Міністерством охорони навколишнього природного середовища України для розробки родовищ корисних копалин загальнодержавного значення, як правило, на конкурсних засадах в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України;

- обласними радами для розробки родовищ корисних копалин місцевого значення на конкурсних засадах в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Зараз спеціальні дозволи на користування надрами надаються лише спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади з геологічного вивчення та забезпечення раціонального використання надр за погодженням з Міністерством охорони навколишнього природного середовища України, як правило, на конкурсних засадах в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Позитив

Законопроект спрямований на удосконалення законодавства, що регулює використання та розробку корисних копалин та запровадження більш суворої системи відповідальності за порушення і нанесення шкоди природному середовищу та здоров'ю людей.

Опрос