Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О волонтерском движении

Комментарий к проекту закона Украины от 22.10.2009 № 5266
Дата рассмотрения: 22.10.2009 Карта проходжения проекта

КОМЕНТАР

Проект Закону України "Про волонтерський рух" від 22 жовтня 2009 року за N 5266, внесений народними депутатами України Каськівим В. В., Шевченком А. В., Сусловим Є. І. та іншими (перше читання)

Сутність

В статті 1 проекту визначається, що волонтер - це фізична особа, яка добровільно провадить волонтерську діяльність самостійно або разом з волонтерською організацією. Також визначається, що волонтерська діяльність - це будь-яка соціальна, суспільно корисна, неприбуткова та вмотивована діяльність волонтерів та волонтерських організацій, що провадиться шляхом виконання робіт, надання послуг отримувачам волонтерської допомоги. Крім того, волонтерський рух - це громадський рух, який базується на добровільному об'єднанні волонтерів з метою провадження будь-якої соціальної, добровільної, неприбуткової та вмотивованої діяльності, що має суспільно корисний характер.

Згідно статті 4 законопроекту основні напрями волонтерської діяльності включають, але не обмежуються наступним:

- надання відповідно до законодавства України допомоги окремим соціальним групам, особам, сім'ям, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги (зокрема, надання соціальної допомоги та духовної підтримки, сестринського догляду пацієнтам відділень паліативної допомоги та геріатричних відділень і членам їх сімей);

- участь у діяльності, пов'язаній з: охороною навколишнього природного середовища; охороною культурної спадщини; захистом прав сімей, дітей та молоді;захистом прав громадян, що належать до соціально вразливих верств населення; організацією масових спортивних та культурних заходів національного та міжнародного значення; вихованням учнівської молоді та створенням умов для її творчого, інтелектуального, духовного і фізичного розвитку, а також у проведенні організаційно-масових заходів в установленому порядку в позаурочний і позанавчальний час; проведенням різноманітних громадських заходів та акцій, зокрема, з метою сприяння розвитку паліативної допомоги.

Опрос