Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины относительно налога на политическую рекламу

Комментарий к проекту закона Украины от 20.10.2009 № 5248
Дата рассмотрения: 20.10.2009 Карта проходжения проекта

КОМЕНТАР

Проект Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо податку на політичну рекламу" від 20 жовтня 2009 року за N 5248, внесений народними депутатами України Зайцем І. О., Костенком Ю. І. та Джоджиком Я. І. (перше читання)

Сутність

Шляхом внесення змін до статті 1 Закону України "Про рекламу", пропонується визначити, що політична реклама - це інформація будь-якого виду, розповсюджена за допомогою рекламних засобів, яка містить відомості про дії посадових осіб органів державної влади та місцевого самоврядування, які очолюють політичну партію (блок політичних партій), всеукраїнську громадську організацію або входять до керівних органів партії (блоку політичних партій), всеукраїнської громадської організації, народних депутатів України, осіб, прізвищами яких названі блоки політичних партій, політичні партії (блоки), а також інша інформація, розповсюджена за допомогою рекламних засобів, яка містить прізвище, ім'я, по батькові вищевказаних осіб, власні назви політичних партій (блоків політичних партій), заклики голосувати за таких осіб, політичні партії (блоки політичних партій). Не вважатиметься політичною рекламою інформація, поширена відповідно до законів України про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Україні засобами масової інформації.

Закон України "Про рекламу" пропонується доповнити новою статтею, згідно якої рекламодавцем політичної реклами може бути будь-яка особа. При розміщенні політичної реклами в обов'язковому порядку надаватиметься інформація про її рекламодавця. Заборонятиметься політична реклама, яка містить заклики, спрямовані проти основ національної безпеки України, розпалювання міжнаціональної, міжрелігійної та міжрегіональної ворожнечі. Оподаткування послуг з розміщення політичної реклами встановлюватиметься згідно з Декретом Кабінету Міністрів України "Про місцеві податки і збори".

В законопроекті передбачено, що у разі його прийняття як закону, останній набиратиме чинності з дня його опублікування.

Позитив

Законопроект спрямований на підвищення прозорості ведення передвиборчої агітації та збільшення надходжень до бюджету.

Опрос