Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О государственно-частном партнерстве

Комментарий к проекту закона Украины от 16.10.2009 № 5239
Дата рассмотрения: 31.03.2010 Карта проходжения проекта

КОМЕНТАР

Проект Закону України "Про державно-приватне партнерство" від 16 жовтня 2009 року за N 5239, внесений народними депутатами України Королевською Н. Ю., Каськівим В. В., Ляпіною К. М. та іншими (друге читання)

Історія питання

Законопроект був прийнятий у першому читанні 4 листопада 2009 року.

Сутність

В статті 1 законопроекту визначається, що державно-приватне партнерство - це співробітництво між державою Україна, Автономною Республікою Крим, територіальними громадами в особі відповідних органів державної влади та органів місцевого самоврядування (державними партнерами), та юридичними особами, крім державних та комунальних підприємств, або фізичними особами - підприємцями (приватними партерами), що здійснюється на основі договору. На боці приватного партнера у договорі, що укладається в рамках державно-приватного партнерства, можуть виступати декілька осіб. Такі особи нестимуть солідарну відповідальність за зобов'язаннями, передбаченими договором, що укладається в рамках державно-приватного партнерства. До ознак державно-приватного партнерства належить:

- забезпечення вищих техніко-економічних показників ефективності діяльності, ніж у разі здійснення такої діяльності державним партнером без залучення приватного партнера;

- довготривалість відносин (від 5 до 50 років);

- передача приватному партнеру частини ризиків у процесі здійснення державно-приватного партнерства;

Опрос