Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О саморегулируемых организациях

Комментарий к проекту закона Украины от 16.07.2009 № 4841
Дата рассмотрения: 16.07.2009 Карта проходжения проекта

КОМЕНТАР

Проект Закону України "Про саморегулюючі організації" від 16 липня 2009 року за N 4841, внесений народними депутатами України Кінахом А. К., Чечетовим М. В. та іншими (перше читання)

Історія питання

На розгляді Верховної Ради України знаходяться альтернативні законопроекти:

- N 4841-1 від 10 вересня 2009 року, внесений народними депутатами України Мойсиком В. Р., Ляпіною К. М. та іншими;

- N 4841-Д від 23 липня 2010 року, внесений народним депутатом України Королевською Н. Ю.

Сутність

Законопроектом пропонується врегулювати стосунки, що виникають у зв'язку з придбанням і припиненням статусу саморегулюючих організацій, діяльністю саморегулюючих організацій, об'єднуючих суб'єктів підприємницької або професійної діяльності або недержавних пенсійних фондів, здійсненням взаємодії саморегулюючих організацій і їх членів, споживачів вироблених ними товарів (робіт, послуг), органів виконавчої влади, органів банківського регулювання і банківського нагляду, органів місцевої самоврядності.

В статті 2 проекту під саморегулюванням розуміється самостійна і ініціативна діяльність, яка здійснюється суб'єктами підприємницької або професійної діяльності або недержавними пенсійними фондами, і цілю якої є розробка і встановлення правил і стандартів вказаної діяльності, а також контроль за дотриманням вимог вказаних правил і стандартів. Саморегулювання може здійснюватися на умовах об'єднання суб'єктів підприємницької або професійної діяльності або недержавних пенсійних фондів в саморегулюючі організації.

Відповідно до статті 3 законопроекту саморегулюючими організаціями визнаються некомерційні організації, створені в цілях саморегулювання, засновані на членстві, об'єднуючи суб'єктів підприємницької діяльності, виходячи з єдності галузі виробництва товарів (робіт, послуг) або ринку вироблених товарів (робіт, послуг), об'єднуючи суб'єкти професійної діяльності одного вигляду або ринку вироблених товарів (робіт, послуг), об'єднуючи суб'єкти професійної діяльності одного вигляду або об'єднуючи недержавні пенсійні фонди. Саморегулюючою організацією визнаватиметься некомерційна організація, створена відповідно до законодавства про некомерційні організації, лише при умові її відповідності наступним вимогам:

- об'єднання у складі саморегулюючої організації, як її члени, не менше двадцять п'яти суб'єктів підприємницької діяльності або недержавних пенсійних фондів або не менше ста суб'єктів професійної діяльності, якщо іншими законами відносно саморегулюючих організацій, об'єднуючи суб'єктів підприємницькій або професійній діяльності певного вигляду, не встановлено інше;

Опрос