Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Уголовный кодекс Украины (относительно ответственности за публичное отрицание приговора Международного военного трибунала в г. Нюрнберг)

Комментарий к проекту закона Украины от 01.07.2009 № 4745
Дата рассмотрения: 01.07.2009 Карта проходжения проекта

КОМЕНТАР

Проект Закону України "Про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо відповідальності за публічне заперечення вироку Міжнародного військового трибуналу у м. Нюрнберг)" від 1 липня 2009 року за N 4745, внесений народним депутатом України Симоненком П. М. (перше читання)

Історія питання

Кримінальний кодекс України від 5 квітня 2001 року має своїм завданням правове забезпечення охорони прав і свобод людини і громадянина, власності, громадського порядку та громадської безпеки, довкілля, конституційного устрою України від злочинних посягань, забезпечення миру і безпеки людства, а також запобігання злочинам. Для здійснення цього завдання Кримінальний кодекс України визначає, які суспільно небезпечні діяння є злочинами та які покарання застосовуються до осіб, що їх вчинили.

Сутність

Законопроектом пропонується доповнити Кримінальний кодекс України новою статтею 438-1. Відповідно до цієї нової статті публічне заперечення фактів, встановлених вироком Міжнародного військового трибуналу у місті Нюрнберг з метою реабілітації нацизму, нацистських злочинців та їх прибічників, а також правової оцінки таких фактів, каратиметься штрафом від 8500 до 17000 гривень або обмеженням волі на строк до двох років, або позбавленням волі на той самий строк. Виготовлення матеріалів, спрямованих на публічне заперечення фактів, встановлених вироком Міжнародного військового Трибуналу у місті Нюрнберг з метою реабілітації нацизму, нацистських злочинців та їх прибічників, а також правової оцінки таких фактів, або розповсюдження таких матеріалів каратиметься штрафом від 1700 до 8500 гривень або обмеженням волі на строк до одного року.

Проектом передбачено, що у разі його прийняття як закону, він набуде чинності з дня його опублікування.

Неполный текст документа!
ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете получить в рамках акции и БЕСПЛАТНОГО доступа на 72 часа к информационно-правовым системам ЛІГА:ЗАКОН
Сэкономь 30% при покупке продуктов от ЛІГА:ЗАКОН
Полный доступ на 72 часа
Попробовать бесплатно
Купить
Опрос