Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно выборов Президента Украины

Комментарий к проекту закона Украины от 30.06.2009 № 4741
Дата рассмотрения: 14.07.2009 Карта проходжения проекта

КОМЕНТАР

Проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо виборів Президента України" від 30 червня 2009 року за N 4741, внесений народними депутатами Лавриновичем О. В., Портновим А. В., Лукаш О. Л. та Зваричем Р. М. (друге читання)

Історія питання

Закон України "Про вибори Президента України" від 5 березня 1999 року (надалі - Закон) регулює загальні правові засади призначення, проведення та організації виборів Президента України.

Законопроект був прийнятий у першому читанні 1 липня 2009 року.

Сутність

Законопроектом пропонується внести зміни до статті 17 Закону, згідно яких Верховна Рада України призначатиме чергові вибори Президента України не пізніш як за 90 (зараз - за 130) днів до дня виборів. Виборчий процес чергових виборів Президента України також розпочинатиметься за 90 (зараз - за 130) днів до дня виборів.

Рішення про утворення територіальних виборчих округів прийматиметься Центральною виборчою комісією (надалі - ЦВК) не пізніш як за 83 дні (зараз - за 110 днів) до дня виборів. Територіальні виборчі округи утворюватимуться ЦВК з приблизно рівною кількістю виборців у кожному виборчому окрузі на всій території України за пропозиціями відповідно Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, Київської і Севастопольської міських рад з урахуванням адміністративно-територіального устрою. Орієнтовну кількість виборців у виборчому окрузі, номер, територіальні межі та центри виборчих округів визначатиме ЦВК (зміни до статті 19 Закону).

Передбачено, що звичайні виборчі дільниці утворюватимуться територіальними виборчими комісіями за поданням виконавчих комітетів сільських, селищних, міських (міст, де немає районних рад), районних у містах рад, а у разі відсутності таких органів - за пропозицією відповідно сільських, селищних, міських голів, голів районних у містах рад або посадових осіб, які відповідно до закону здійснюють їх повноваження. Зазначені подання вноситимуться не пізніш як за 60 днів до дня виборів. Також передбачено, що виборчі дільниці утворюватимуться не пізніш як за 38 (зараз - 50) днів до дня виборів.

Неполный текст документа!
ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете получить в рамках акции и БЕСПЛАТНОГО доступа на 72 часа к информационно-правовым системам ЛІГА:ЗАКОН
Сэкономь 30% при покупке продуктов от ЛІГА:ЗАКОН
Полный доступ на 72 часа
Попробовать бесплатно
Купить
Опрос