Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменения в статью 64 Закона Украины "О высшем образовании" (относительно предоставления студенту отсрочки по внесению платы за обучение)

Комментарий к проекту закона Украины от 14.04.2009 № 4352
Дата рассмотрения: 14.04.2009 Карта проходжения проекта

КОМЕНТАР

Проект Закону України "Про внесення зміни до статті 64 Закону України "Про вищу освіту" (щодо надання студенту відстрочки у внесенні плати за навчання)" від 14 квітня 2009 року за N 4352, внесений народними депутатами України Шершуном М. Х., Самойлик К. С. та іншими (перше читання)

Історія питання

Закон України "Про вищу освіту" від 17 січня 2002 року (надалі - Закон) встановлює правові, організаційні, фінансові та інші засади функціонування системи вищої освіти, створює умови для самореалізації особистості, забезпечення потреб суспільства і держави у кваліфікованих фахівцях.

Статтею 64 Закону визначаються порядок та особливості фінансування вищих навчальних закладів.

Сутність

Законопроектом пропонується внести зміни до частини 6 статті 64 Закону. Відповідно до цих змін за ініціативи студента вищий навчальний заклад надаватиме відстрочку студенту у внесенні плати за навчання і надання додаткових освітніх послуг строком від одного дня до одного навчального року. Рішення про надання відстрочки затверджуватиметься керівником вищого навчального закладу за поданням органу студентського самоврядування вищого навчального закладу або органу студентського самоврядування факультету або вченої ради вищого навчального закладу або вченої ради факультету.

Законопроектом передбачено, що максимальна кількість студентів, що отримують відстрочку, встановлюватиметься вищим навчальним закладом, але не може бути меншою двадцяти відсотків від загальної кількості студентів, що навчаються у вищому навчальному закладі на платній основі. Студентам останнього семестру останнього року навчання відстрочка в оплаті за навчання і надання додаткових освітніх послуг надаватиметься за умовами укладення додаткового договору. Також передбачено, що після закінчення строку відстрочки студент зобов'язаний буде виплатити суму відстрочки протягом 5 робочих днів.

В законопроекті передбачено, що у разі його прийняття як закону, останній набиратиме чинності з дня його опублікування.

Позитив

Опрос