Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О транзите грузов" (относительно таможенного оформления)

Комментарий к проекту закона Украины от 26.03.2009 № 4270
Дата рассмотрения: 26.03.2009 Карта проходжения проекта

КОМЕНТАР

Проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про транзит вантажів" від 26 березня 2009 року за N 4270, внесений народним депутатом України Зозулею Р. П. (перше читання)

Історія питання

Закон України "Про транзит вантажів" (надалі - Закон) від 20 жовтня 1999 року визначає засади організації та здійснення транзиту вантажів авіаційним, автомобільним, залізничним, морським і річковим транспортом через територію України.

Стаття 6 Закону встановлює перелік документації, якою супроводжується транзит вантажів.

Сутність

Проектом пропонується встановити, що у разі транзиту вантажів у контейнерах, що прибувають і відвантажуються морським і річковим транспортом та під час зберігання не виходять за межі одного пункту пропуску чи зон митного контролю на території морського торговельного порту, митне оформлення відбувається без подання вантажної митної декларації. У такому випадку до товарів, що перебувають під митним контролем, заходи гарантування доставки не застосовуються.

Документом, що супроводжує митне оформлення транзиту вантажів у контейнерах, для яких пункти ввозу на митну територію та вивозу з митної території України співпадають з одним морським торговельним портом, є коносамент (Bill of Lading).

Митне оформлення транзиту підакцизних вантажів будь-яким видом транспорту, крім транзиту вантажів авіаційним, морським і річковим транспортом у межах одного пункту пропуску, провадиться виключно за умови подання митним органам вантажної митної декларації (ВМД).

Позитив

Опрос