Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 62 Закона Украины "О банках и банковской деятельности" (относительно раскрытия банковской тайны по требованию временных следственных комиссий, специального прокурора и специальных следователей)

Комментарий к проекту закона Украины от 05.02.2009 № 3673-1
Дата рассмотрения: 25.01.2010 Карта проходжения проекта

КОМЕНТАР

Проект Закону України "Про внесення змін до статті 62 Закону України "Про банки і банківську діяльність" (щодо розкриття банківської таємниці на вимогу тимчасових слідчих комісій, спеціального прокурора та спеціальних слідчих)" від 25 січня 2010 року за N 3673-1, внесений народними депутатами України Кармазіним Ю. А., Даниленком В. А. та іншими (перше читання)

Історія питання

Закон України "Про банки і банківську діяльність" від 7 грудня 2000 року визначає структуру банківської системи, економічні, організаційні і правові засади створення, діяльності, реорганізації і ліквідації банків.

Порядок розкриття банківської таємниці регулюється статтею 62 Закону України "Про банки і банківську діяльність".

На розгляді Верховної Ради України знаходиться альтернативний законопроект за N 3673 від 28 січня 2009 року, внесений народним депутатом України С. Ю. Харовським.

Сутність

Законопроектом пропонується внести зміни до частини 1 статті 62 Закону України "Про банки і банківську діяльність". Відповідно до цих змін інформація щодо юридичних та фізичних осіб, яка містить банківську таємницю, розкриватиметься банками також:

- на письмову вимогу спеціального прокурора, спеціальних слідчих, спеціальної тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України, завданням яких є проведення розслідування обставин щодо вчинення Президентом України державної зради або іншого злочину, чи тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України, - з питань, пов'язаних з предметом діяльності цих комісій;

Опрос