Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О пенсионном обеспечении" (относительно условий получения пенсии за выслугу лет некоторыми категориями работников)

Комментарий к проекту закона Украины от 14.01.2009 № 3609
Дата рассмотрения: 14.01.2009 Карта проходжения проекта

КОМЕНТАР

Проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про пенсійне забезпечення" (щодо умов отримання пенсії за вислугу років деякими категоріями працівників)" від 14 січня 2009 року за N 3609, внесений народним депутатом України Сербіним Ю. С. (перше читання)

Історія питання

Закон України "Про пенсійне забезпечення" від 5 листопада 1991 року гарантує всім непрацездатним громадянам України право на матеріальне забезпечення за рахунок суспільних фондів споживання шляхом надання трудових і соціальних пенсій. Крім того, Закон України "Про пенсійне забезпечення" також гарантує соціальну захищеність пенсіонерів шляхом встановлення пенсій на рівні, орієнтованому на прожитковий мінімум, а також регулярного перегляду їх розмірів у зв'язку із збільшенням розміру мінімального споживчого бюджету і підвищенням ефективності економіки республіки.

Статтею 7 Закону України "Про пенсійне забезпечення" визначається порядок та особливості звернення за призначенням пенсії.

Перелік працівників, які мають право на пенсію за вислугу років, міститься в статті 52 Закону України "Про пенсійне забезпечення".

Сутність

Законопроектом пропонується частину 2 статті 7 Закону України "Про пенсійне забезпечення" викласти в новій редакції. Відповідно до цієї нової редакції пенсії за віком і по інвалідності призначатиметься незалежно від того, припинено роботу на час звернення за пенсією чи вона продовжується. Пенсія за вислугу років призначатиметься при залишенні роботи, яка дає право на цю пенсію, за винятком працівників освіти, охорони здоров'я, а також соціального забезпечення, які в будинках-інтернатах для престарілих та інвалідів і спеціальних службах безпосередньо зайняті обслуговуванням пенсіонерів та інвалідів, що зобов'язанні залишити посаду, яка дає право на пенсію за вислугу років, після досягнення пенсійного віку.

Неполный текст документа!
ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете получить в рамках акции и БЕСПЛАТНОГО доступа на 72 часа к информационно-правовым системам ЛІГА:ЗАКОН
Сэкономь 30% при покупке продуктов от ЛІГА:ЗАКОН
Полный доступ на 72 часа
Попробовать бесплатно
Купить
Опрос