Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты относительно предупреждения негативных последствий влияния мирового финансового кризиса на имущественные права граждан и защиты вкладов

Комментарий к проекту закона Украины от 15.12.2008 № 3482
Дата рассмотрения: 15.12.2008 Карта проходжения проекта

КОМЕНТАР

Проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо запобігання негативним наслідкам впливу світової фінансової кризи на майнові права громадян та захисту вкладів" від 15 грудня 2008 року за N 3482, внесений народним депутатом України Бондиком В. А. (перше читання)

Сутність

Законопроектом пропонується доповнити статтю 1060 Цивільного кодексу України новою частиною 5, згідно якої відмова видачі на першу вимогу вкладника банківського вкладу незалежно від його виду не допускатиметься і призводитиме до відповідальності встановленої законом. Передбачається, що вкладник матиме право витребувати банківський вклад у всіх випадках, якщо інше не встановлено законом.

Частину 3 статті 1075 Цивільного кодексу України пропонується викласти в новій редакції. Відповідно до цієї нової редакції залишок грошових коштів на рахунку видаватиметься клієнтові або за його вказівкою перераховуватиметься на інший рахунок невідкладно.

Статтю 1075 Цивільного кодексу України також передбачається доповнити новою частиною 5, згідно якої не допускатиметься обмеження прав клієнта щодо розірвання договору банківського рахунку. У випадку порушення прав клієнта щодо розірвання договору банківського рахунку, клієнт матиме право вимагати від банку відшкодування завданих збитків та моральної шкоди.

Проектом пропонується доповнити Кримінальний кодекс України новою статтею 200-1. В цій новій статті передбачено, що відмова видачі на першу вимогу клієнта службовими особами банку банківського вкладу, залишку грошових коштів на рахунку інше порушення майнових прав клієнта службовими особами банку каратиметься штрафом від 100 до 200 п'ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, тобто від 1700 до 3400 гривень, або обмеженням волі на строк до трьох років. Якщо ж передбачені вище діяння вчинятимуться повторно або за попередньою змовою групою осіб, то вони каратимуться обмеженням волі на строк від двох до п'яти років.

Позитив

Неполный текст документа!
ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете получить в рамках акции и БЕСПЛАТНОГО доступа на 72 часа к информационно-правовым системам ЛІГА:ЗАКОН
Сэкономь 30% при покупке продуктов от ЛІГА:ЗАКОН
Полный доступ на 72 часа
Попробовать бесплатно
Купить
Опрос