Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины (относительно усиления требований к производству и обращению продуктов детского питания и установления ответственности)

Комментарий к проекту закона Украины от 09.12.2008 № 3457
Дата рассмотрения: 09.12.2008 Карта проходжения проекта

КОМЕНТАР

Проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо посилення вимог до виробництва та обігу продуктів дитячого харчування і встановлення відповідальності)" від 9 грудня 2008 року за N 3457, внесений народним депутатом України Королевською Н. Ю. (перше читання)

Сутність

Законопроектом пропонується доповнити Кодекс України про адміністративні правопорушення новою статтею 1671, згідно якої виробництво, випуск в обіг та реалізація продуктів дитячого харчування, які не відповідають вимогам стандартів, сертифікатів, норм, правил та Закону України "Про дитяче харчування" щодо якості, безпечності та упаковки тягнутимуть за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, громадян-власників підприємств чи уповноважених ними осіб від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 1700 до 3400 гривень) з конфіскацією зазначеної продукції.

Відповідно до законопроекту справи про вчинення вищезазначених адміністративних правопорушень розглядатимуть органи, установи та заклади державної санітарно-епідеміологічної служби, а також органи виконавчої влади у сфері захисту прав споживачів, у сфері стандартизації, метрології та сертифікації. Крім того, від імені органів, установ і закладів державної санітарно-епідеміологічної служби розглядати такі справи і накладати адміністративні стягнення в межах територій та об'єктів нагляду, визначених законодавством, матимуть право також лікарі-гігієністи, лікарі-епідеміологи органів, установ і закладів державної санітарно-епідеміологічної служби (зміни до статті 236, частини 1 статті 2444 та частини 1 статті 2447 Кодексу України про адміністративні правопорушення).

Передбачається внесення змін до статті 8 Закону України "Про дитяче харчування". Відповідно до цих змін сировина, яка застосовується у виробництві продуктів дитячого харчування, повинна виробляється виключно у спеціальних сировинних зонах. У спеціальній сировинній зоні заборонятиметься будівництво промислових та інших хімічних об'єктів, що негативно впливають на агрокліматичне та екологічне становище. Зараз таке будівництво дозволяється виключно у випадках, коли це є стратегічно необхідним. Крім того, проектом пропонується заборонити застосовувати у спеціальній сировинній зоні пестициди та агрохімікати. Зараз застосування пестицидів та агрохімікатів у спеціальній сировинній зоні провадиться за спеціальними технологіями, що забезпечують отримання продукції, яка відповідає санітарно-гігієнічним вимогам дитячого харчування.

Згідно проекту заборонятиметься використання барвників для продуктів дитячого харчування. Зараз використання барвників забороняється для продуктів дитячого харчування, що призначені для грудних дітей, а також забороняється використання штучних барвників в інших продуктах дитячого харчування. Крім того, пропонується заборонити використовувати у виробництві продуктів дитячого харчування рослинні жири, консерванти, ароматизатори, стабілізатори та підсилювачі смаку (зміни до статті 9 Закону України "Про дитяче харчування").

Шляхом внесення змін до частини 3 статті 10 Закону України "Про дитяче харчування" передбачається заборонити обіг продуктів дитячого харчування, якщо вони, зокрема, матимуть пошкодження упаковки, внаслідок якого можливе попадання в продукти дитячого харчування сторонніх предметів та речовин.

Позитив

Опрос