Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно оснований освобождения от доказывания

Комментарий к проекту закона Украины от 09.12.2008 № 3456
Дата рассмотрения: 13.01.2011 Карта проходжения проекта

КОМЕНТАР

Проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підстав звільнення від доказування" від 9 грудня 2008 року за N 3456, внесений народними депутатами України В. В. Писаренком, Воротнюком І. Б. та Пилипенком В. П. (друге читання)

Історія питання

Законопроект був прийнятий у першому читанні 4 листопада 2010 року.

Сутність

Законопроектом пропонується викласти в новій редакції статтю 35 Господарського процесуального кодексу України. Відповідно до цієї нової редакції обставини, визнані сторонами та іншими особами, які беруть участь у господарській справі, не підлягатимуть доказуванню. Обставини, визнані господарським судом загальновідомими, не потребуватимуть доказування. Обставини, встановлені судовим рішенням у цивільній, господарській або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуватимуться при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини. Вирок у кримінальній справі, що набрав законної сили, або постанова суду у справі про адміністративне правопорушення вважатимуться обов'язковими для господарського суду, що розглядає справу про правові наслідки дій особи, стосовно якої ухвалено вирок або постанову суду, з питань, чи мали місце ці дії та чи вчинені вони цією особою.

В новій редакції пропонується також викласти частину 3 статті 72 Кодексу адміністративного судочинства України. Згідно цієї нової редакції обставини, визнані сторонами та іншими особами, які беруть участь у адміністративній справі, не підлягатимуть доказуванню. Зараз передбачено, що обставини, які визнаються сторонами, можуть не доказуватися перед судом, якщо проти цього не заперечують сторони і в суду не виникає сумніву щодо достовірності цих обставин та добровільності їх визнання.

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос