Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О ломбардах и ломбардной деятельности

Комментарий к проекту закона Украины от 03.12.2008 № 3433
Дата рассмотрения: 07.07.2010 Карта проходжения проекта

КОМЕНТАР

Проект Закону України "Про ломбарди та ломбардну діяльність" від 3 грудня 2008 року за N 3433, внесений Кабінетом Міністрів України (друге читання)

Історія питання

Законопроект був прийнятий у першому читанні 19 травня 2009 року.

Сутність

В статті 3 проекту передбачено, що ломбарди мають утворюватися у формі акціонерного, повного, командитного товариства, товариства з додатковою або обмеженою відповідальністю. Державна реєстрація ломбардів здійснюватиметься в порядку, встановленому законом для державної реєстрації юридичних осіб. Ломбард набуватиме статусу фінансової установи після внесення запису про нього (реєстрації) до Державного реєстру фінансових установ. Надалі в статті 3 проекту визначається порядок державної реєстрації ломбардів. Засновниками (учасниками) ломбарду можуть бути юридичні та фізичні особи.

Відповідно до статті 4 проекту діяльність, яка відповідно до закону потребує наявності відповідної ліцензії, може провадитися ломбардом лише за умови отримання такої ліцензії.

Згідно статті 6 законопроекту статутний (складений) капітал ломбарду формуватиметься виключно грошовими коштами. Мінімальний розмір статутного (складеного) капіталу ломбарду встановлюватиметься у сумі 2 мільйони гривень. До дня набуття ломбардом статусу фінансової установи ломбард повинен мати сплачений грошовими коштами статутний (складений) капітал у розмірі не менше двох мільйонів гривень. Ломбард матиме право збільшувати розмір статутного (складеного) капіталу після виконання усіма засновниками (учасниками) своїх зобов'язань щодо формування попередньо заявленого статутного (складеного) капіталу в повному обсязі. Ломбард не матиме права зменшувати розмір статутного (складеного) капіталу нижче двох мільйонів гривень.

В статті 7 проекту передбачено, що якщо після закінчення першого чи кожного наступного фінансового року власний капітал ломбарду буде менше статутного (складеного) капіталу, ломбард зобов'язаний оголосити про зменшення свого статутного (складеного) капіталу і зареєструвати відповідні зміни до установчих документів в установленому порядку, якщо засновники не прийняли рішення про внесення додаткових вкладів. Загальна сума поточної заборгованості за основним зобов'язанням по виданим кредитам (не враховуючи проценти, штрафи та інші платежі) не може перевищувати 200% сплаченого статутного (складеного) капіталу. Сума кредитів, наданих ломбардом одному окремо взятому позичальнику за діючими договорами фінансових кредитів, не може перевищувати 10% сплаченого статутного (складеного) капіталу ломбарду.

Опрос