Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О предупреждении и противодействии легализации (отмыванию) доходов, полученных преступным путем"

Комментарий к проекту закона Украины от 19.08.2008 № 3062
Дата рассмотрения: 14.04.2010 Карта проходжения проекта

КОМЕНТАР

Закон України "Про внесення змін до Закону України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом" від 19 серпня 2008 року за N 3062, внесений Кабінетом Міністрів України

Історія питання

Закон України "Про внесення змін до Закону України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом" (надалі - Закон) був прийнятий Верховною Радою України 6 листопада 2009 року.

Але 8 грудня 2009 року Президент України повернув Закон до Верховної Ради із своїми пропозиціями.

21 січня 2010 року Верховна Рада України, розглянувши пропозиції Президента України до Закону, прийняла Постанову "Про доопрацювання Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом". Цією Постановою Комітету Верховної Ради України з питань фінансів і банківської діяльності було доручено доопрацювати Закон з урахуванням пропозицій Президента України та інших суб'єктів права законодавчої ініціативи і внести його на розгляд Верховної Ради України. Тому на розгляд парламенту й вноситься доопрацьований Закон.

Сутність

Законом викладається в новій редакції Закон України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом".

В статтях 5 - 6 Закону визначається система та суб'єкти фінансового моніторингу, їх завдання, обов'язки і права. Зокрема, передбачено, що суб'єктами державного фінансового моніторингу є Національний банк України, Міністерство фінансів України, Міністерство юстиції України, Міністерство транспорту та зв'язку України, Міністерство економіки України, Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку, Державна комісія з регулювання ринків фінансових послуг України, а також Спеціально уповноважений орган.

Згідно статті 8 Закону виконання обов'язків суб'єкта первинного фінансового моніторингу забезпечується адвокатами, нотаріусами, особами, які надають юридичні послуги, аудиторами, аудиторськими фірмами, фізичними особами - підприємцями, які надають послуги з бухгалтерського обліку, якщо вони беруть участь у підготовці і здійсненні правочину щодо:

- купівлі-продажу нерухомості;

Опрос