Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины (относительно совершенствования законодательства в отрасли связи)

Комментарий к проекту закона Украины от 06.08.2008 № 3042
Дата рассмотрения: 06.08.2008 Карта проходжения проекта

КОМЕНТАР

Проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо вдосконалення законодавства у галузі зв'язку)" від 6 серпня 2008 року за N 3042, внесений народними депутатами України Коржем В. Т. та Зваричем Р. М. (перше читання)

Сутність

Законопроектом пропонується викласти в новій редакції Закон України "Про телекомунікації".

Відповідно до статті 8 проекту таємницю інформації становитиме зміст та факт здійснення телефонних розмов, передачі даних, приймання та передачі телеграфної чи іншої кореспонденції, що передаються/приймаються технічними засобами телекомунікацій.

В розділі II законопроекту визначаються основні засади державного управління у сфері телекомунікацій (зокрема, органи, які здійснюють таке управління та повноваження цих органів).

Згідно статті 15 проекту орган регулювання в галузі телекомунікацій створюватиме умови для забезпечення ефективної конкуренції на ринках телекомунікаційних і інформаційних послуг, а також на ринках пов'язаного з наданням телекомунікаційних і інформаційних послуг оснащення.

Відповідно до статті 17 законопроекту підтвердження відповідності технічних засобів телекомунікацій здійснюватиметься згідно із Законом України "Про підтвердження відповідності" акредитованими в установленому порядку органами, уповноваженими на проведення цієї діяльності, перелік яких узгоджуватиметься з центральним органом виконавчої влади в галузі зв'язку (зараз - Національною комісією з питань регулювання зв'язку). Контроль за дотриманням умов застосування технічних засобів у телекомунікаційних мережах загального користування здійснюватиме Державна інспекція зв'язку (зараз - Національна комісія з питань регулювання зв'язку).

В розділі V законопроекту визначаються вимоги до телекомунікаційних мереж. Зокрема, передбачено, що технічні вимоги до телекомунікаційних мереж затверджуватиме центральний орган виконавчої влади в галузі зв'язку (надалі - ЦОВЗ). ЦОВЗ вирішуватиме питання щодо забезпечення зв'язку для потреб державної системи урядового зв'язку, національної системи конфіденційного зв'язку, органів безпеки, оборони, внутрішніх справ України. У разі пошкоджень телекомунікаційних мереж з вини фізичних та/або юридичних осіб при виконанні несанкціонованих земляних робіт в охоронній зоні кабельних ліній зв'язку, викрадення фізичними особами кабелів зв'язку або телекомунікаційного обладнання, усі витрати на усунення пошкоджень, а також відшкодування збитків покладатимуться на винних осіб. ЦОВЗ також вирішуватиме питання щодо готовності функціонування телекомунікаційних мереж загального користування в умовах надзвичайних ситуацій та надзвичайного стану.

Згідно проекту у звичайних умовах Національний центр оперативно-технічного управління мережами телекомунікацій України:

- взаємодіятиме з центрами управління операторів телекомунікацій, у тому числі іноземних;

- взаємодіятиме з уповноваженою організацією - адміністратором адресного простору українського сегмента мережі Інтернет;

- взаємодіятиме із уповноваженою організацією - центром управління Національної системи конфіденційного зв'язку України;

Опрос