Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины (относительно прав журналистов на сбор информации и сохранение в тайне ее источника)

Комментарий к проекту закона Украины от 13.06.2008 № 2644
Дата рассмотрения: 23.09.2008 Карта проходжения проекта

КОМЕНТАР

Проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо прав журналістів на збір інформації та збереження в таємниці її джерела)" від 23 вересня 2008 року за N 2644, внесений народним депутатом України О. Б. Фельдманом (перше читання)

Сутність

Законопроектом пропонується внести зміни до частини 3 статті 26 Закону України "Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні" та частини 3 статті 58 Закону України "Про телебачення і радіомовлення", згідно яких журналіст також буде зобов'язаний не розкривати даних про особу, яка надала інформацію, якщо така особа не дала на це згоди.

Статтю 385 Кримінального кодексу України передбачається доповнити новим положенням, згідно якого не підлягатиме кримінальній відповідальності журналіст засобу масової інформації за відмову під час провадження дізнання, досудового слідства або в суді повідомити дані про особу, яка надала інформацію про злочин, якщо така особа не дала згоди на розголошення даних про неї, окрім випадку коли неповідомлення таких даних спричинило значну шкоду здоров'ю або смерть людини.

Проектом передбачається викласти в новій редакції статтю 20 Кримінально-процесуального кодексу України. Відповідно до цієї нової редакції про оголошення закритого судового розгляду в інтересах охорони державної або іншої захищеної законом таємниці суд виноситиме ухвалу, а суддя - постанову.

Згідно проекту будь-які особи матимуть право бути присутніми на відкритому судовому засіданні. Учасники судового розгляду та інші особи, присутні на відкритому судовому засіданні, матимуть право використовувати портативні аудіо- та відеотехнічні пристрої. Проведення в залі судового засідання фото- і кінозйомки, теле-, відео-, звукозапису із застосуванням стаціонарної апаратури, а також транслювання судового засідання допускатиметься з дозволу суду, про що судом виноситиметься ухвала, а суддею - постанова (зміни до статті 20 Кримінально-процесуального кодексу України, статті 12 Кодексу адміністративного судочинства України, статті 6 Цивільного процесуального кодексу України, статті 44 Господарського процесуального кодексу України, статті 249 Кодексу України про адміністративні правопорушення).

Статтю 97 Кримінально-процесуального кодексу України пропонується доповнити новою частиною, згідно якої журналіст засобу масової інформації під час перевірки заяв та повідомлень про злочин, зобов'язаний передати на вимогу прокурора, слідчого, органу дізнання або суду документи та матеріали, що містять інформацію про злочин, а також повідомити дані про особу, що надала інформацію про злочин, окрім випадку, коли така особа не дала згоду на розкриття даних щодо неї та якщо неповідомлення цих даних не створює загрози спричинення значної шкоди здоров'ю або смерті людини.

Опрос