Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно факторинга

Комментарий к проекту закона Украины от 12.06.2008 № 2638
Дата рассмотрения: 02.07.2010 Карта проходжения проекта

КОМЕНТАР

Проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо факторингу" від 12 червня 2008 року за N 2638, внесений Кабінетом Міністрів України (друге читання)

Історія питання

Законопроект був прийнятий у першому читанні 4 червня 2009 року.

Сутність

Проектом пропонується статтю 350 Господарського кодексу України викласти в новій редакції, відповідно до якої банк матиме право укласти договір факторингу (фінансування під відступлення права грошової вимоги), за яким він передаватиме або зобов'язується передати грошові кошти в розпорядження другої сторони за плату, а друга сторона відступатиме, або зобов'язується відступити банку своє право грошової вимоги до третьої особи. Загальні умови та порядок здійснення факторингових операцій визначатимуться Цивільним та Господарським кодексами України, іншими законодавчими актами, а також нормативно-правовими актами Національного банку України та спеціально уповноваженого органу виконавчої влади у сфері регулювання ринків фінансових послуг.

Передбачається внесення змін до частини 1 статті 1077 Цивільного кодексу України, згідно яких саме договором факторингу повинен визначатися спосіб передачі фактором клієнту грошових коштів.

Частину 3 статті 1079 Цивільного кодексу України пропонується викласти в новій редакції, згідно якої фактором може бути банк або інша фінансова установа (зараз - також фізична особа - суб'єкт підприємницької діяльності), яка відповідно до закону має право здійснювати факторингові операції.

Проектом передбачається внесення змін до частини 2 статті 47 Закону України "Про банки і банківську діяльність". Відповідно до цих змін на підставі банківської ліцензії банки матимуть право здійснювати також такі банківські операції, як:

Опрос