Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно преодоления социального сиротства в семьях граждан, работающих за границей

Комментарий к проекту закона Украины от 30.05.2008 № 2578
Дата рассмотрения: 01.11.2010 Карта проходжения проекта

КОМЕНТАР

Проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо подолання соціального сирітства в сім'ях громадян, які працюють за кордоном" від 30 травня 2008 року за N 2578, внесений народним депутатом України О. Б. Фельдманом (друге читання)

Історія питання

Законопроект був прийнятий у першому читанні 12 травня 2010 року.

Сутність

Статтю 151 Сімейного кодексу України передбачається доповнити новою частиною 4. Згідно цієї нової частини батьки матимуть право звернутися до органу опіки та піклування із спільною заявою про призначення дитині опікуна (піклувальника) на період, коли з поважних причин батьки не можуть виконувати обов'язки щодо дитини, з зазначенням особи, яка буде опікуном (піклувальником). У такому випадку встановлюватиметься тимчасова опіка (піклування). Якщо дитина проживає з одним з батьків, таку заяву подаватиме той з батьків, з ким проживає дитина. Відповідні зміни пропонується внести до статей 58 та 59 Цивільного кодексу України.

Проектом передбачається статтю 243 Сімейного кодексу України доповнити новою частиною 4, згідно якої тимчасова опіка встановлюватиметься над дитиною, яка не досягла 14-ти років, а тимчасове піклування - над дитиною у віці від 14-ти до 18-ти років органом опіки та піклування за спільною заявою батьків або заявою того з батьків, з ким проживає дитина. Відповідні зміни пропонується внести до статті 61 Цивільного кодексу України.

Передбачається внесення змін до частини 3 статті 67 Цивільного кодексу України, згідно яких опікун не матиме права вчиняти правочини від імені підопічного, над яким встановлено тимчасову опіку.

Відповідно до проекту піклувальник не може давати згоду на вчинення правочинів підопічним, над яким встановлено тимчасове піклування (зміни до частини 2 статті 69 Цивільного кодексу України).

Опрос