Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины относительно повышения требований к профессиональным участникам фондового рынка

Комментарий к проекту закона Украины от 22.05.2008 № 2540
Дата рассмотрения: 11.06.2010 Карта проходжения проекта

КОМЕНТАР

Проект Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення вимог до професійних учасників фондового ринку" від 22 травня 2008 року за N 2540, внесений Кабінетом Міністрів України (друге читання)

Історія питання

Законопроект був прийнятий у першому читанні 26 вересня 2008 року.

Сутність

Проектом пропонується встановити, що зберігачем цінних паперів також може бути реєстратор (зараз - комерційний банк або торговець цінними паперами), який має ліцензію на зберігання та обслуговування обігу цінних паперів і операцій емітента з цінними паперами на рахунках у цінних паперах як щодо тих цінних паперів, що належать йому, так і тих, які він зберігає згідно з договором про відкриття рахунку в цінних паперах. Для отримання ліцензії на здійснення депозитарної діяльності зберігача юридична особа повинна мати повністю сплачений грошовими коштами статутний капітал у розмірі не менш як 7 мільйонів гривень. Зберігач за дорученням власника може провадити операції з депонованими цінними паперами та здійснювати іншу депозитарну діяльність, пов'язану з обігом цінних паперів, за винятком клірингу та розрахунків за угодами щодо цінних паперів (зміни до статей 1 та 11 Закону України "Про Національну депозитарну систему та особливості електронного обігу цінних паперів в Україні").

Згідно проекту Національний депозитарій України і депозитарії встановлюватимуть договірні двосторонні повнофункціональні кореспондентські відносини щодо цінних паперів між собою, а також зобов'язані мати спеціальний рахунок у цінних паперах у кожному іншому депозитарії та відкривати такі рахунки всім іншим депозитаріям. Крім того, передбачено, що Національний депозитарій України надалі не здійснюватиме контроль за кореспондентськими відносинами учасників Національної депозитарної системи з депозитарними установами інших країн (зміни до статті 2 Закону України "Про Національну депозитарну систему та особливості електронного обігу цінних паперів в Україні").

Пропонується внести зміни до статті 7 Закону України "Про Національну депозитарну систему та особливості електронного обігу цінних паперів в Україні", згідно яких діяльність, пов'язана із зберіганням цінних паперів та обліком прав власності на них, здійснюватиметься також на підставі договору між депозитаріями про кореспондентські відносини щодо цінних паперів.

Відповідно до законопроекту розмір статутного капіталу депозитарію має становити не менш як 15 мільйонів гривень. Розмір власного капіталу клірингового депозитарію має становити не менш як 25 мільйонів гривень. Розмір статутного капіталу реєстратора власників іменних цінних паперів має становити не менш як 100 тисяч гривень (зміни до частини 1 статті 10 та частини 1 статті 12 Закону України "Про Національну депозитарну систему та особливості електронного обігу цінних паперів в Україні").

Шляхом внесення змін до статті 29 Закону України "Про інститути спільного інвестування (пайові та корпоративні інвестиційні фонди)" пропонується встановити, що розмір статутного капіталу компанії з управління активами має становити не менш як 7 мільйонів гривень.

Неполный текст документа!
ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете получить в рамках акции и БЕСПЛАТНОГО доступа на 72 часа к информационно-правовым системам ЛІГА:ЗАКОН
Сэкономь 30% при покупке продуктов от ЛІГА:ЗАКОН
Полный доступ на 72 часа
Попробовать бесплатно
Купить
Опрос