Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины по вопросам военной службы, социальной защиты военнослужащих, лиц, уволенных с военной службы, и членов их семей

Комментарий к проекту закона Украины от 14.05.2008 № 2478
Дата рассмотрения: 22.06.2010 Карта проходжения проекта

КОМЕНТАР

Проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань військової служби, соціального захисту військовослужбовців, осіб, звільнених з військової служби, та членів їх сімей" від 9 липня 2009 року за N 2478, внесений народними депутатами України Гриневецьким С. Р., Самойленком Ю. П. та Веліжанським С. К. (друге читання)

Історія питання

Законопроект був прийнятий у першому читанні 16 лютого 2010 року.

Сутність

Законопроектом передбачається внесення змін до частини 1 статті 5 Житлового кодексу УРСР, згідно яких відомчий житловий фонд включатиме також жилі будинки і жилі приміщення, розташовані на території військових містечок. Відповідні зміни також пропонується внести до статті 1 Закону України "Про приватизацію державного житлового фонду". Крім того, передбачено, що військові містечка не підлягатимуть приватизації (зміни до статті 2 Закону України "Про приватизацію державного житлового фонду").

Житловий кодекс УРСР пропонується доповнити статтею 31-1, відповідно до якої особливості забезпечення військовослужбовців, які потребують поліпшення житлових умов, жилими приміщеннями визначатимуться законом.

Згідно проекту громадяни братимуться на облік потребуючих поліпшення житлових умов за місцем проходження військової служби рішенням житлової комісії військової частини (гарнізону), яке затверджуватиметься командиром військової частини (зміни до статті 39 Житлового кодексу УРСР).

Відповідно до змін, які передбачається внести до частини 1 статті 46 Житлового кодексу УРСР поза чергою жилі приміщення також надаватимуться сім'ям військовослужбовців, які загинули (померли) або пропали безвісти під час проходження військової служби, у разі потреби таких сімей у поліпшенні житлових умов за місцем їх перебування на обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов.

Пропонується доповнити Житловий кодекс УРСР новою статтею 126-2, згідно якої особи, звільнені з військової служби в запас або у відставку, а також члени їхніх сімей, які проживають разом з ними, підлягають виселенню з жилих приміщень, розташованих у військових містечках, з наданням іншого жилого приміщення поза межами військового містечка з урахуванням обраного особою, яка виселяється, населеного пункту для постійного проживання, а також норм жилої площі і вимог до жилого приміщення. У такому ж порядку підлягають виселенню з жилих приміщень, розташованих у військових містечках працівники Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, правоохоронних органів спеціального призначення, Державної спеціальної служби транспорту, які звільнені з військової служби та Державної спеціальної служби транспорту. Забезпечення жилими приміщеннями осіб, виселених з жилих приміщень, розташованих у військових містечках, здійснюватиметься в порядку і на умовах, визначених Кабінетом Міністрів України.

Передбачено, що у разі необхідності, за рішенням Міністерства оборони України, іншого центрального органу виконавчої влади чи державного органу, що має у своєму підпорядкуванні утворене відповідно до законів України військове формування, Державної спеціальної служби транспорту, правоохоронного органу спеціального призначення, на цих землях може здійснюватися будівництво об'єктів соціально-культурного призначення, а також житла для військовослужбовців Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, правоохоронних органів спеціального призначення, Державної спеціальної служби транспорту та членів їхніх сімей (зміни до частини 2 статті 77 Земельного кодексу України).

Опрос