Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О научной и научно-технической деятельности" относительно пенсионного обеспечения и улучшения социального статуса научных работников

Комментарий к проекту закона Украины от 19.03.2008 № 2243
Дата рассмотрения: 17.10.2012 Карта проходжения проекта

КОМЕНТАР

Проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність" щодо пенсійного забезпечення та покращення соціального статусу наукових працівників" від 19 березня 2008 року за N 2243, внесений народними депутатами України А. Матвієнком, О. Бондарем, О. Донієм (друге читання)

Історія питання

Закон України "Про наукову та науково-технічну діяльність" від 13 грудня 1991 року (надалі - Закон) визначає правові, організаційні та фінансові засади функціонування і розвитку науково-технічної сфери, створює умови для наукової і науково-технічної діяльності, забезпечення потреб суспільства і держави у технологічному розвитку.

У першому читанні законопроект був прийнятий 22 грудня 2009 року.

Сутність

Змінами до статті 1 Закону уточнюється визначення терміну "науковий працівник". Відповідно до законопроекту до наукових працівників відносяться усі вчені (зараз - лише ті, які за основним місцем роботи), які відповідно до трудового договору (контракту) професійно займаються науковою, науково-технічною, науково-організаційною або науково-педагогічною діяльністю та мають відповідну кваліфікацію незалежно від наявності наукового ступеня або вченого звання, підтверджену результатами атестації. Відповідні зміни також передбачено внести до частини 5 статті 24 Закону.

Проектом пропонується не відносити докторанта до посад наукових працівників наукових установ та організацій (зміни до статті 221 Закону).

Опрос