Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины относительно мер стимулирования строительства социального жилья

Комментарий к проекту закона Украины от 20.02.2008 № 2106
Дата рассмотрения: 20.02.2008 Карта проходжения проекта

КОМЕНТАР

Проект Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо заходів стимулювання будівництва соціального житла" від 20 лютого 2008 року за N 2106, внесений народними депутатами України С. Веліжанським та А. Сенченком (перше читання)

Сутність

Проектом пропонується внести зміни до Господарського кодексу України, відповідно до яких у разі, якщо для створення можливості постачання продукції (послуг) за технічними умовами постачальника за рахунок споживача (інвестора, забудовника) або його силами збудовані додаткові мережі (об'єкти), договорами на постачання зазначеної продукції (послуг) мають бути передбачені передача збудованих мереж (об'єктів) постачальнику і відшкодування забудовнику, інвестору витрат на їх будівництво. Типова форма відповідного договору, порядок визначення обґрунтованого обсягу витрат, що підлягає компенсації, форма відшкодування (викуп, у тому числі в розстрочку, оформлення корпоративних прав, надання пільг в визначеному розмірі та ін.) встановлюються Кабінетом Міністрів України.

Також вносяться зміни в Закон України "Про природні монополії", відповідно до яких, суб'єкти природних монополій зобов'язані, крім іншого, приймати на баланс додаткові мережі (об'єкти), побудовані за рахунок або силами споживачів (інвесторів, забудовників) на вимогу технічних умов постачальника; компенсувати витрати споживачів (інвесторів, забудовників), понесені на будівництво, у розмірі та у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

В Закон України "Про електроенергетику" також вноситься ряд змін, наприклад, визначено, що енергопостачальники, що здійснюють постачання електричної енергії на закріпленій території, не мають права відмовити споживачу, який розташований на цій території, в укладенні договору на постачання електричної енергії, за винятком відсутності технічної можливості. В разі надання обґрунтованої відмови енергопостачальник зобов'язаний повідомити про це орган ліцензування (ліцензіара). У разі, якщо для створення можливості електропостачання необхідно будівництво (реконструкція) мереж (об'єктів), які мають бути невід'ємною частиною вже існуючих, будівництво може провадитися згідно з технічними умовами, виданими підприємствами електроенергетики, за рахунок або силами замовників (власників) та користувачів зазначених об'єктів, з подальшою передачею їх на баланс підприємств електроенергетики і відшкодуванням витрат на їх будівництво (реконструкцію) у розмірі та у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

В Закон України "Про трубопровідний транспорт" вносяться зміни, відповідно до яких у разі, коли за технічними умовами підприємств трубопровідного транспорту за рахунок споживача (інвестора, забудовника) або його силами збудовані (реконструйовані) споруди трубопровідного транспорту, передача зазначених споруд в державну власність і на баланс підприємств трубопровідного транспорту виконується на договірній основі у порядку визначеному Кабінетом Міністрів України. Типова форма відповідного договору, порядок визначення обґрунтованого обсягу витрат, що підлягає компенсації, форма відшкодування (викуп, у тому числі в розстрочку, оформлення корпоративних прав, надання пільг у визначеному розмірі та ін.) встановлюються Кабінетом Міністрів України.

Опрос