Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О жертвах нацистских преследований" относительно возраста несовершеннолетних узников и размера повышения пенсии

Комментарий к проекту закона Украины от 13.02.2008 № 2057
Дата рассмотрения: 10.06.2010 Карта проходжения проекта

КОМЕНТАР

Проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про жертви нацистських переслідувань" щодо віку неповнолітніх в'язнів та розміру підвищення пенсії" від 13 лютого 2008 року за N 2057, внесений народним депутатом України А. Щербанем (повторне друге читання)

Історія питання

Закон України "Про жертви нацистських переслідувань" від 23 березня 2000 року (надалі - Закон) визначає правові, економічні та організаційні засади державної політики щодо жертв нацистських переслідувань і спрямований на їх соціальний захист та збереження пам'яті про них.

Законопроект був прийнятий у першому читанні 30 березня 2010 року.

13 травня 2010 року законопроект було направлено на повторне друге читання.

Сутність

Шляхом внесення змін до частини 1 статті 6 Закону пропонується встановити, що пільги надаватимуться колишнім неповнолітнім в'язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, яким на момент ув'язнення не виповнилося 18 (зараз - 16) років.

Крім цього, пропонується запровадити норми обчислення розмірів підвищення пенсії або щомісячного довічного грошового утримання чи державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії жертвам нацистських переслідувань, виходячи з розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, а не з розміру мінімальної пенсії за віком, як це передбачено чиною редакцією Закону.

Проектом передбачається підвищення пенсії або щомісячного довічного грошового утримання чи державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, зокрема:

Неполный текст документа!
ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете получить в рамках акции и БЕСПЛАТНОГО доступа на 72 часа к информационно-правовым системам ЛІГА:ЗАКОН
Сэкономь 30% при покупке продуктов от ЛІГА:ЗАКОН
Полный доступ на 72 часа
Попробовать бесплатно
Купить
Опрос