Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "Об органах самоорганизации населения" (относительно срока полномочий органа самоорганизации населения)

Комментарий к проекту закона Украины от 28.01.2008 № 1444
Дата рассмотрения: 28.01.2008 Карта проходжения проекта

КОМЕНТАР

Проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про органи самоорганізації населення" (щодо строку повноважень органу самоорганізації населення)" від 28 січня 2008 року за N 1444, внесений народними депутатами України В. Д. Бондаренком, О. М. Семераком та С. П. Подгорним (перше читання)

Історія питання

Закон України "Про органи самоорганізації населення" від 11 липня 2001 року визначає правовий статус, порядок організації та діяльності органів самоорганізації населення.

На розгляді Верховної Ради України знаходиться альтернативний законопроект N 2355 від 9 квітня 2008 року, внесений народними депутатами України Борисовим В. Д., Гринівим І. О. та Жебрівським П. І.

Сутність

Законопроектом пропонується статтю 11 Закону України "Про органи самоорганізації населення" викласти в новій редакції. Відповідно до цієї нової редакції орган самоорганізації населення утворюватиметься зборами (конференцією) жителів на визначений зборами (конференцією) строк дії або безстроково, якщо інше не передбачене рішенням відповідної ради. Орган самоорганізації населення припинятиме свою діяльність у випадку припинення його власних повноважень. Члени органу самоорганізації населення обиратимуться на строк, визначений зборами (конференцією) жителів, але не довше, ніж на 5 років. При цьому, члени органу самоорганізації населення зможуть переобиратися до цього органу зборами (конференцією) жителів необмежену кількість раз.

Кількісний та персональний склад органу самоорганізації населення може бути змінено за рішенням зборів (конференції) жителів відповідної території в будь-який час, про що невідкладно інформується відповідна рада. На вимогу відповідної ради, збори (конференція) жителів зобов'язані у місячний строк розглянути питання про недоцільність або доцільність перебування в складі органу самоорганізації населення зазначених радою осіб. Член органу самоорганізації населення може бути достроково виключений зі складу цього органу лише за рішенням зборів (конференції) жителів.

Опрос